• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Wielkie widowisko najgłośniejszego kabaretu dzisiejszej Warszawy. "Pożar w Burdelu" 24 kwietnia na Torwarze

  2017-04-10

  Nazywany przez recenzentów ,,najgłośniejszym kabaretem dzisiejszej Warszawy” Pożar w Burdelu nie zwalnia tempa. Po sukcesie najnowszego 34 odcinka ,,Ucieczka z kina Polskość” oraz niezwykle entuzjastycznie przyjętym spektaklu ,,Muzeum Wolności” na gali PPA we Wrocławiu, przygotowuje wielkie widowisko ,,Fabryka Patriotów – Rockopera Narodowa”, które kieruje do szerszej widowni.

  Odcinek ,,Ucieczka z kina Polskość” wystawiany na deskach Teatru Polskiego był eksperymentem kinematogenetycznym. Zamysłem scenarzystów Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego było stworzenie musicalu o Andrzeju Wajdzie na opak. Nie zajęli się samą postacią i biografią reżysera, ale analizą znaczenia mistrza i szamana kina narodowego w czasach, gdy na nowo definiujemy naród, rozmawiamy o patriotyzmie i tożsamości współczesnej Polski. W spektaklu gościnnie wystąpił m.in. Andrzej Seweryn.

  Podczas gali PPA we Wrocławiu Pożar pokazał spektakl ,,Muzeum Wolności”, którego akcja dzieje się w przyszłości. Po długotrwałych i wyniszczających protestach, powstaniach, wojnach – na świecie nastał Pokój. W odbudowanej z ruin Polsce powstają kolejne Fabryki Patriotów, dzięki którym zniknęło bezrobocie, a wskaźniki dzietności biją rekordy. Po latach neoliberalnego wyścigu Polacy zwolnili, kultywują rodzinność, biesiadność, i wspólnotę, którą propagują nowe seriale, filmy i rocznicowe spektakle. Pozostałości po dawnych zrywach, rekwizyty z upadłych teatrów, podziemnych wytwórni płytowych i inne szczątki rewolucji można oglądać w Muzeum Wolności. Do burdeltrupy dołączyli m.in. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Magda Umer.

  pozar_w_burdelu

  Czym zaskoczą nas twórcy tym razem? Z pewnością na koneserów teatru czeka nie tylko inteligentna, ale również doskonała pod względem artystycznym rozrywka. 

  Pożar w Burdelu to teatr i kabaret literacko-polityczny, czyli byt, jakiego w nadmiarze kabaretów w naszym kraju dotkliwie brakuje. Nie przestaje zaskakiwać swoją aktualnością oraz bezkompromisowością żartu. Charakteryzuje go niekonwencjonalne podeście do współczesnego rozmienia sztuki teatralnej. Michał Walczak i Maciej Łubieński stworzyli sceniczny miniserial, nawiązujący do aktualnych wydarzeń już nie tylko Warszawy ale i całej Polski. Ekumeniczny burdel artystyczny oscyluje na granicy teatru i kabaretu nawiązując do najlepszych tradycji polskiego kabaretu literackiego.

  Na scenie wystąpią: Monika Babula, Karolina Bacia, Karolina Czarnecka, Tomasz Drabek, Oskar Hamerski, Andrzej Konopka, Krzysztof Kostera, Mariusz Laskowski, Maciej Łubieński, Małgorzata Pawłowska, Agnieszka Przepiórska, Wojan Trocki.

  Twórcą muzyki jest Wiktor Stokowski, choreografii – Bartosz Figurski, a scenografii
  i kostiumów – Aleksandra Wasilkowska.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere