• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Wakacje wiosną – z satysfakcją, bez upałów

  2017-04-09
  Nadeszła wiosna, którą wielu uważa za najpiękniejszy okres w roku. Niektórzy twierdzą, że jest to też idealny czas na podróż i wakacje. Lepszy nawet od gorącego lata.

  Wytrawni globtroterzy nie przepadają zbytnio za letnimi podróżami do najpopularniejszych destynacji. Wraz z rozpoczęciem sezonu urlopowego ruch na lotniskach, w hotelach i restauracjach wzrasta w tempie geometrycznym, przez co momentami robi się dość… ciasno. Życie miasta w dużej mierze podporządkowane jest turystom, co siłą rzeczy pozbawia je jego autentycznego charakteru. Zjawisko jest uniwersalne i w równym stopniu dotyczy malowniczych wiosek Toskanii, nadmorskich kurortów Lazurowego Wybrzeża czy najważniejszych historycznych stolic Europy. Oczywiście wakacyjny harmider ma swoje dobre strony, ale czasami ciężko w nim o pełen relaks.

  Czemu więc nie wybrać się w wymarzoną podróż kilka miesięcy wcześniej i poznawać świat, ciesząc się wiosną?

  Takie rozwiązanie ma swoje niepodważalne atuty – z pewnością należą do nich korzystniejsze ceny lotów, przejazdów i noclegów. Wyłączywszy długi majowy weekend w Polsce, przez całą wiosnę „upolować” można kapitalne okazje i wyruszyć w spontaniczną podróż bez narażenia się na zrujnowanie portfela. Nie trzeba dodawać, że poza sezonem dużo łatwiej uzyskamy urlop. W kolejkach przed popularnymi muzeami swoje zapewne odczekamy, ale i tak uporamy się z nimi dużo szybciej niż w okresie wakacyjnym, gdy czekające osoby liczy się kilometrami. Prędzej załapiemy się też na stolik w modnej knajpie, i tu kolejna dobra wiadomość – całkiem możliwe, że naszej romantycznej kolacji nie zepsują hałaśliwe dzieciaki, wymuszające na swoich rodzicach zakup kolejnej porcji lodów.

  haffner

  Nie ulega wątpliwości, że wiosenna aura lepiej niż letnia sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Przy umiarkowanych temperaturach przyjemnie zwiedza się zabytki i spaceruje ulicami. Widać przy tym prawdziwe, budzące się życie. Często zdarza się, że najzacniejsi mieszkańcy i bywalcy zwiedzanych przez nas miast widywani są w nich na co dzień przez cały rok, z wyjątkiem… sezonu turystycznego, kiedy uciekają przed tłumem. Tak jest chociażby w Sopocie, który wiosną jest przyjazną przystanią dla wielu artystów i celebrytów, szukających pozytywnego klimatu. W kurorcie znajdują nie tylko inspirację i zabawę, lecz również komfort i relaks.

  – Rzeczywiście, widzimy wśród naszych Gości autentycznych miłośników wiosennego Sopotu, którzy powracają co roku – potwierdza Marlena Kędzierska, Marketing Manager Hotelu Haffner w Sopocie. – W tym okresie cenią sobie odprężającą atmosferę i piękną, ale jeszcze nie upalną pogodę. Z myślą o Nich przygotowaliśmy specjalne pakiety pobytowe „Wiosna w Sopocie”. Warto też wspomnieć, że wiosna to też dobry czas na podreperowanie swojej formy i zdrowia. Dużą popularnością w tym czasie cieszą się przeprowadzane przez naszych specjalistów zabiegi osteopatyczne. Przyjeżdżają na nie Goście z całej Polski oraz krajów skandynawskich. Po zakończeniu pobytu powracają do domów pełni energii, tak jak przystało na wiosnę!

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere