• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Z nimi lubicie latać najbardziej!

  2017-04-02
  W połowie marca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2Arena odbyło się wręczenie nagród trzynastej edycji Plebiscytu „Najlepsza Linia Lotnicza”. Współgospodarzem wydarzenia był Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”.

  Organizowane przez portal Pasażer.com wydarzenie rokrocznie budzi ogromne zainteresowanie wśród członków branży lotniczej. Nie inaczej było i tym razem – w gali uroczystej gali wzięło udział ponad 400 przedstawicieli lotnisk, ekspertów z dziedziny lotnictwa, dziennikarzy oraz – co oczywiste – przewoźników, także z zagranicy.

  Tytuł „Najlepszej Linii Lotniczej” otrzymany w tym właśnie plebiscycie jest jednocześnie jednym z najcenniejszych w polskim lotnictwie, przyznawany jest bowiem przez samych podróżnych. W tym roku pasażerowie pobili rekord, oddając w różnych kategoriach niemal 31 tys. głosów.

  Tegoroczną galę bezdyskusyjnie zdominowały Polskie Linie Lotnicze „LOT”. Otrzymały one nagrody branżowe, przyznawane przez Kapitułę Plebiscytu: Rafał Milczarski uznany został za najlepszego managera, uruchomienie połączeń do Seulu i Tokio – za wydarzenie roku, natomiast za trasę roku – loty z Warszawy do Tokio.

  Po raz trzeci z rzędu LOT zwyciężył również w kategorii linii tradycyjnych na trasach długodystansowych. Drugie i trzecie miejsce zajęli arabscy przewoźnicy – Emirates (która zwyciężyła też w kategorii najlepszej linii biznesowej) i Qatar Airlines. Najlepszą linią tradycyjną na trasach krótkodystansowych według podróżnych jest niemiecka Lufthansa. Tutaj także popisał się LOT, który zajął miejsce drugie. Na podium znalazł się także holenderski przewoźnik KLM. Najlepszą linią nielatającą z Polski została Singapore Airlines.

  Sytuacja zmieniła się w przypadku linii niskokosztowych. Na miejsce drugie spadł zeszłoroczny zwycięzca – Ryanair, którego zastąpiły węgierski WizzAir. Trzecie miejsce, podobnie jak rok temu, zajął easyJet.

  Litewskie Small Planet Airlines drugi rok z rzędu uznane zostało za najlepszą linię czarterową. Drugie miejsce zajął polski oddział czeskiego Travel Service, a na ostatnim stopniu podium stanął Enter Air.

  Laury dla najlepszych linii zostały wręczone podczas Gali, której organizatorami byli Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” i G2A Arena. Partnerami strategicznymi Gali było województwo podkarpackie i Miasto Rzeszów, a partnerami głównymi – Lagardere oraz CEDC. Patronami Gali byli Urząd Miasta Stalowa Wola oraz firmy OMEGA Pilzno, PEKAO SA, INGLOT, Compensa, Waimea Holding, Attis, Linetech i Signal Iduna.

  Patronami Plebiscytu byli Urząd Lotnictwa Cywilnego i Związek Regionalnych Portów Lotniczych, a patronem merytorycznym – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere