• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Nadpływają!

  2017-03-25
  Od 5 do 8 sierpnia Szczecin po raz kolejny zyska miano żeglarskiej stolicy Europy! Kończąc wyczerpujący wyścig po Bałtyku, największe żaglowce zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017.

  Regaty wielkich żaglowców rokrocznie organizowane są przez Sail Training International. Prócz świetnej zabawy w duchu sportowej rywalizacji i integracji środowiska żeglarskiego ich celem jest propagowanie idei edukacji morskiej i wychowania młodzieży na pokładach jednostek z całego świata.

  Szczecin już dwa razy organizował wielki finał The Tall Ship Races – wielkie żaglowce triumfalnie wpłynęły do miasta w 2007 i 2013 roku. Dwukrotnie zlot w stolicy Pomorza Zachodniego okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów. Po raz trzeci finał wyścigu TSR nad Odrą odbędzie się już za kilka miesięcy.

  szczecin_3

  3, 2, 1... Start!

  Tegoroczna edycja regat wielkich żaglowców rozpocznie się w szwedzkim Halmstad, skąd 3 lipca załogi wyruszą w swoją wielką podróż. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii – w porcie Kotka, gdzie żeglarze będą odpoczywać do 16 lipca, by później wyruszyć do Turku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda, a z niej 1 sierpnia żagle skierują się ku zachodowi. Na wielki finał The Tall Ship Races na Pomorzu Zachodnim z niecierpliwością będą czekać wszyscy wielbiciele żeglarstwa nie tylko ze Szczecina, ale także goście z całej Europy.

  Na morzu

  Mimo że do zlotu zostało jeszcze trochę czasu, organizatorzy finału uważnie przyglądają się liście startowej tworzonej przez Sail Training International, a jej lektura przysparza wielu powodów do radości. Wśród jednostek, które już teraz zapowiedziały swoją obecność w Szczecinie znajdują się prawdziwe cuda. Zobaczymy brazylijskiego „Cisne Branco” – „Białego Łabędzia”, który na co dzień stacjonuje w Rio de Janeiro, wybudowaną w 1987 roku w Gdańsku rosyjską fregatę „Mir”, a także nasz rodzimy 108-metrowy „Dar Młodzieży”. Na liście żaglowców klasy A znajdziemy holenderskiego „Eendrachta”, czeskiego „La Grace” czy „Fryderyka Chopina”, który będzie mógł ukończyć rejs w swym macierzystym porcie. Oprócz nich pojawią się też takie perełki, jak brytyjskie żaglowce „Pelican of London” i „Royalist”, polska „Pogoria”, „Santa Maria Manuela” z Portugalii czy słynna jednostka „Oman II”.

  A lista wciąż otwarta!

  szczecin_2

  Na lądzie

  Mimo że głównymi gwiazdami finału regat The Tall Ships Races są żaglowce, organizatorzy nie zapominają o atrakcjach „lądowych”. U podnóża słynnych Wałów Chrobrego stanie scena główna, na której wystąpią gwiazdy polskiej i światowej muzyki. W sobotni wieczór czas mieszkańcom i turystom umili Andrea Bocelli. Ten światowej sławy tenor wykona swoje największe przeboje w magicznym otoczeniu kołyszących się masztów i powiewających żagli. Pozostałe dni to kolejne koncerty, wesołe miasteczka, jarmarki, rejsy i… świetna żeglarska zabawa, po której przyjdzie czas na krótki odpoczynek. Tylko po to, by po chwili wrócić na szczecińskie nabrzeże i wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic, za sprawą którego niebo nad Odrą rozbłyśnie tysiącami barw.

  Szczeciński Finał Regat The Tall Ships Races objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere