• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Tymon Tymański zatrzymuje wojnę

  2017-03-13
  „Zatrzymuję wojnę w sercu i w mej głowie” – śpiewa Natalia Pikuła na nowej płycie Tymona Tymańskiego i grupy The Transistors. To apel, który muzycy kierują do swoich słuchaczy poprzez słowa wybitnych polskich i rosyjskich artystów.

  „Zatrzymaj wojnę!” to najnowszy album Tymona Tymańskiego, na który złożyły się nowe interpretacje znanych wcześniej utworów na temat wojny, dramatów ludzkich i walki z systemem. To chociażby manifestująca „Wojna!” Brygady Kryzys oraz utwór „Na barykadach walka trwa” z tekstem Grzegorza Ciechowskiego. „Jak zatrzymać wojnę? Na pewno najprościej jest zatrzymać ją we własnej głowie, tam, gdzie się rodzi, w samym jej zarodku, przez obserwację i wyciszenie własnych emocji: złości, gniewu, chciwości. O tym jest singiel, który wysyłamy w świat z nadzieją, że nie pozostawi odbiorcy obojętnym” - mówi Tymon Tymański.

  Płyta daleka jest jednak od punkowego brzmienia, bliżej jej raczej do piosenki poetyckiej. Utrzymana w klimacie popu i rockowej ballady, skupia uwagę na tekście. Nowe aranżacje utworów śpiewają Natalia Pikuła, Daniel Hertzov, Olaf Deriglasoff oraz Roman Puchowski. Autorami słów i muzyki, oprócz wspomnianych Tomka Lipińskiego, Roberta Brylewskiego oraz Grzegorza Ciechowskiego, są Tymon Tymański, Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, Leonid Fiodorow, Borys Griebienszczikow, Dymitri Ozierski oraz Tomasz Adamski.

  Tymon

  Tymon Tymański i The Transistors to muzycy wywodzący się z trójmiejskiego środowiska jazzowego. Nowy album „Zatrzymaj wojnę!” i promujący go singiel o takim samym tytule miały swoją premierę 28 lutego. Jak więc zatrzymać wojnę? Muzyką!

  A my przypominamy rozmowę Jakuba Milszewskiego z Tymonem Tymańskim, jaka ukazała się na Anywhere.pl

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere