• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Inny Wymiar: kuchnia i bar

  2017-03-12
  Jesienią przy ul. Świętokrzyskiej 14 otworzyła się restauracja Inny Wymiar. Zgodnie z nazwą serwuje się tu dania, które trudno było dotąd znaleźć na warszawskiej mapie kulinarnej. I nie chodzi o kuchnię dalekich, egzotycznych krajów czy niezwykłe popisy fusion.

  Stare przysłowie mówi, że pod latarnią najciemniej. Do niedawna sprawdzało się to w nowoczesnej Warszawie, której brakowało… współczesnej polskiej kuchni. Nie było tam restauracji serwującej jednocześnie jedzenie domowe, od serca, zarazem zaskakujące swoim profesjonalnym sznytem. Kuchnia Innego Wymiaru spełnia to zadanie. Zespołowi udało się stworzyć dania, które uprzyjemnią każdemu dzień – szczere, pełne domowego ciepła, ale i restauracyjnej fantazji, oparte na najlepszych składnikach od polskich gospodarzy i na nieprzeciętnych umiejętnościach szefa kuchni.

  Inny Wymiar to krajowa, naturalna kuchnia bez molekularnych pretensji, ale z delikatnym powiewem nowoczesności. W sam raz, by zaprosić tu zagranicznych gości. W karcie znaleźć można między innymi: kulebiak z barszczem, schabowy z kością smażony na smalcu, gulasz z dzika czy kopytka. Nie zabraknie śledzia i tatara w zaskakujących wydaniach. Goście mogą spróbować także polskiej odpowiedzi na burgera, którą jest kotlet mielony w bułce, podawany z zaskakującymi krokiecikami gryczanymi. Swoją spektakularną, tradycyjnie polską wersję ma też pizza! To podpłomyk – sycący, chrupiący placek z ciasta drożdżowego, szczodrze obsypany pysznymi dodatkami i wypiekamy tuż przed podaniem.

  inny_wymiar_1

  Uzupełnieniem kuchni jest bar z szeroką gamą drinków. Znajdują się wśród nich autorskie koktajle o polskich nazwach, takich jak: Absztyfikant, Fircyk, Elegant, skomponowane ze znajomych składników, takich jak: rokitnik, wódka herbaciana, tymianek i krem cytrynowy.

  Całości dopełnia wygodne wnętrze, idealne na szybki obiad, długą biesiadę czy delektowanie się kawą. Przytulny klimat restauracji tworzą kryształowe żyrandole, miedziany bar i drewniane meble.

  Inny Wymiar jest otwarty na wszystkich gości. Każdego dnia serwuje wyjątkowe obiady w dwóch zestawach – zupa, podpłomyk i domowy kompot za 21zł, lub zupa, drugie danie, słodki kąsek i domowy kompot za 29zł – a po godzinach kusi specjalnymi, wieczornymi ofertami.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere