• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Gdańsk trzecim najatrakcyjniejszym miastem Europy

  2017-02-15
  Gdańsk stanął na podium w internetowym plebiscycie European Best Destination 2017. Wyprzedziły go Porto i Mediolan. Mnóstwo głosów spłynęło ze Skandynawii, Półwyspu Iberyjskiego i... Japonii. Co to oznacza dla miasta?

  Aż 47 tysięcy głosów spłynęło na Gdańsk w internetowym głosowaniu European Best Destiantion 2017. Plebiscyt, powołany przez organizację European Best Destinations, ma za zadanie promocję kultury i turystyki w Europie. W tym roku Gdańsk po raz pierwszy wziął udział w ósmej edycji konkursu i od razu wskoczył na trzecie miejsce – po Porto i Mediolanie.

  W plebiscycie oddano ponad 425 tysięcy głosów ze 170 krajów całego świata. Gdańskowi pomogli oczywiście sami gdańszczanie, organizując akcję wspierającą ich ukochane miasto w mediach społecznościowych. Jednak samo wsparcie od wewnątrz by nie wystarczyło. Kto pokochał nas najbardziej? Niemcy, Duńczycy i Norwegowie – to z tych krajów oddano najwięcej głosów. Popularni byliśmy również w Hiszpanii, Portugalii i Japonii.

  Do sukcesu Gdańska bez wątpienia przyczyniły się liczne imprezy ogólnoświatowe, organizowane tu w ostatnich latach – Euro 2012, Tysiąclecie Gdańska, targi i koncerty, wymiany międzynarodowe.

  Miasto Gdańsk przewiduje, że śladem liderów z poprzednich lat w najbliższym roku nastąpi wzrost ruchu turystycznego o całe 15%. Dodatkowo miasto będzie miało zapewnioną całoroczną promocję na portalu http://www.europeanbestdestinations.com/ i możliwość posługiwania się logiem plebiscytu.

  UMGDANSK

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere