• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Wyprzedź autyzm z triathlonistami

  2017-02-14
  Dziecko nie powie, że ma autyzm. Jak go rozpoznać? Jakie są objawy? Gdzie szukać pomocy? Wszystkiego można dowiedzieć się podczas warsztatów, które odbędą się 15 lutego br. w gdańskiej Alchemii, przy al. Grunwaldzkiej. Pomysłodawcą jest organizator zawodów Torus Triathlon In Da House (TTIDH) wspólnie z Fundacją Synapsis.

  Co roku przy okazji zimowych zawodów triathlonowych zbierane są fundusze na cel charytatywny. W tym roku jest nim program wczesnego wykrywania autyzmu, Badabada, którego autorem jest Fundacja Synapsis. Zawody już za niecałe dwa tygodnie, 25 lutego w Alchemii. Ale zanim dojdzie do rywalizacji między amatorami, debiutantami i zawodowcami organizator imprezy wspiera szczytny cel inicjując m.in. akcje licytacji na rzecz programu Badabada, czy organizując warsztat.

  Decydując się na ten cel charytatywny naturalnie zaczęliśmy chłonąć szczegóły dotyczące zarówno samego autyzmu jak i jego wczesnego wykrywania. Dane, zwłaszcza te poparte tak wielkim już doświadczeniem Fundacji Synapsis, pokazują, że im wcześniej wykryta dysfunkcja organizmu u dziecka, tym większa szansa na podjęcie działań dających im szansę na normalne i szczęśliwe życie. Współpracując z Fundacją Synapsis otrzymaliśmy jednocześnie szansę na przekazanie takiej wiedzy pracownikom ALCHEMII jak i wszystkim zainteresowanym z Trójmiasta – mówi Monika Brzozowska, dyrektor marketingu i PR w Torus, organizator zawodów TTIDH.

  Szybkie rozpoznanie uzależnione jest w pierwszej kolejności od świadomości i zasobu podstawowej wiedzy rodziców. CZAS ma tu znaczenie i dlatego warsztat skierowany jest nie tylko do planujących potomstwo lub świeżo upieczonych rodziców, ale także do dziadków i wszystkich zainteresowanych.

  - Autyzm jest częstszy niż myślimy. Dotyka 1% populacji na świecie. W Polsce żyje z nim ok 60 tys. osób. Może dotknąć każdego dziecka niezależnie od płci, rasy i statusu społeczno-ekonomicznego – - Marek Łyskawa, koordynator „Badabada” Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu.

  Dlatego warsztat skierowany jest zarówno do rodziców dzieci - w szczególności tych do 3 roku życia – ale także wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, czy to, co wiedzą o autyzmie jest prawdą czy mitem. Całość poprowadzi Agata Bujnik, terapeuta, kierownik zespołu diagnostyczno – konsultacyjnego „Badabada”. Od 2008 r. pracuje w zespole specjalistów zajmujących się wczesną diagnostyką całościowych zaburzeń rozwojowych. Na co dzień konsultuje i diagnozuje dzieci w wieku 8 – 24 miesięcy. Współprowadzi szkolenia podstawowe dla profesjonalistów, rodziców oraz dwuletni staż terapeutyczny dla pedagogów, psychologów i logopedów.

  - Wiedza jest fundamentem – zarówno jeśli chodzi o wczesne wykrywanie autyzmu u dzieci, jak i nawiązywanie relacji z dorosłymi osobami z autyzmem, czy zespołem Aspergera. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się m.in. jak powinien wyglądać poprawny rozwój dziecka do 3 roku życia, ale także, jak postępować w kontaktach z dorosłymi, którzy widzą, słyszą i czują świat inaczej niż my – dopowiada Agata Bujnik.

  Warsztaty odbędą się w środę, 15 lutego w Showroom gdańskiej Alchemii, przy al. Grunwaldzkiej, I piętro, wieża Platinum. Zajęcia zaplanowano w dwóch grupach, po 2-30 osób i każde trwać będą po 60-75 minut. Rejestracja udziału możliwa jest pod adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/I9V5B1L7i0Y0t1g4G8B6a074C5x1N4z9.html.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere