• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  VC Speed Dating oczami inwestora

  2017-02-05

  Jak wyglądają „szybkie randki” z perspektywy inwestorów? Dlaczego inicjatywa VC Speed Dating jest tak wartościowa? Jakie korzyści mogą osiągnąć inwestorzy, biorąc udział w tym wydarzeniu?

  Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Wstępnej selekcji projektów dokonują organizatorzy, więc na spotkania z inwestorami trafiają tylko start-upy dobrze sprofilowane pod ich potrzeby. 

  – Jako fundusz VC, który aktywnie poszukuje potencjalnych celów inwestycyjnych, bardzo pozytywnie oceniamy VC Speed Dating. Uczestniczymy w tej inicjatywie od samego początku i stwierdzamy, że poziom uczestników z edycji na edycję rośnie. Wynika to z faktu, ze świadcząc wyspecjalizowane usługi prawne w branży start-upowej, organizatorzy doskonale rozumieją zarówno potrzeby założycieli, jak i inwestorów – mówi Dariusz Pruc, przedstawiciel Experior Venture Fund. – Wiedza ta pozwala im proaktywnie łączyć obie strony, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Potwierdzeniem są wyniki – każdy VC Speed Dating kończył się przynajmniej jedną transakcją! Perfect Dashboard to nasza druga spółka portfelowa, którą zapoznaliśmy podczas eventu. Pierwszą była Fuero Games, w które spotkaliśmy w listopadzie 2014 roku – kontynuuje. – Jednocześnie należy zauważyć, że Speed Dating jest bardzo profesjonalnie zorganizowany i nadzorowany przez organizatorów. Uważamy, że jest to świetna okazja, aby w ciągu kilku godzin zapoznać się z kilkunastoma start-upami w formie niemęczącej, kilkuminutowej rozmowy. Z pewnością będziemy uczestniczyć w kolejnych edycjach VCSD.

  Należy mieć jednak świadomość, że inwestorzy najczęściej mają sprecyzowane oczekiwania odnośnie poszukiwanych targetów. To od faktu, czy wpisujemy się w strategię inwestycyjną danego funduszu zależy, czy uda się zainteresować go swoim pomysłem, a następnie podpisać term-sheet i umowę inwestycyjną. Inwestorzy najczęściej oceniają innowacyjność oferowanych rozwiązań, ale równie istotna jest kwestia zaspokajania potrzeb potencjalnych konsumentów. Najlepiej przed wydarzeniem zapoznać się ze stronami internetowymi funduszy, które będą uczestniczyć w wydarzeniu oraz sprawdzić informacje na temat ich polityki inwestycyjnej. Często dodatkową wskazówką, czego poszukuje dany inwestor, jest portfolio inwestycyjne.

  Zainwestowaliśmy w Perfect Dashboard, ponieważ spółka posiada niezwykle innowacyjne i atrakcyjne narzędzie, oferowane w atrakcyjnej dla inwestorów formie „Software as a Service”. Perfect Dashboard wychodzi naprzeciw obecnym oraz przyszłym potrzebom administratorów stron internetowych. Produkt oferowany przez spółkę automatyzuje i wspiera administratorów stron internetowych w czaso- i pracochłonnym procesie aktualizacji stron – wykorzystanie Perfect Dashboard pozwala administratorom na równoległe zarządzanie nawet kilkukrotnie większą liczbą stron internetowych – mówi Jacek Łubiński, przedstawiciel Experior Venture Fund, odpowiedzialny za nadzór właścicielski nad spółką. – Produkt powstał w wyniku osobistych doświadczeń Aleksandra, Piotra i Bartosza w trakcie prowadzenia firmy zajmującej się tworzeniem i zarządzaniem stronami www. Zarząd spółki doskonale zna rynek i wie, jakie wyzwania stoją przed administratorami stron internetowych. Dodatkowo spółka jest wspierana kapitałowo i finansowo przez mentorów i aniołów biznesu, a obecnie również przez fundusz venture capital, co pozwala nam wierzyć w jej dalszą dynamiczną ekspansję – dodaje.

  Jeśli uważasz, że Twój pomysł przekona inwestora – IV edycja VC Speed Dating odbędzie się już 9 marca! Rekrutacja wystartowała 13 stycznia – nie przegap swojej szansy na rozwój biznesu. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.vcsd.pl.

  infografika_1-1

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere