• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Wojciech Zawioła

  Obserwuje, a potem opisuje i komentuje. Autor dwóch powieści: „Jest takie miejsce...” i „Szukaj mnie”, a także czterech biografii: Mariusza Czerkawskiego, Roberta Lewandowskiego, Karola Jabłońskiego i Agnieszki Rylik. Dziennikarz Canal Plus Sport i prezenter wiadomości w TVN i TVN24. Wielbiciel twórczości z duszą. Autor i prowadzący audycji „Lewitacja” w Radiu RPL.FM.

  Plebiscyt

  2017-02-03
  Być może nie powinienem, bo przecież to konkurencyjna stacja telewizyjna, ale rozegram to sprytnie. Napiszę o Plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2016 roku jako o plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. I tak wszyscy wiedzą kto kooperował w tej sprawie z „Przeglądem”. Tak, wiem. Minęło już trochę czasu. Ale to pierwszy druk od 7 stycznia, więc dopiero teraz mam szansę podzielić się wrażeniami.

  Gali nie oglądałem, bo po pierwsze grałem wtedy w Kosmicznym Meczu (patrz: blog na Anywhere.pl), a po drugie nie znoszę wszelkich gal, uroczystości wręczania nagród itp. Nie znoszę ich oglądać, a przede wszystkim w nich uczestniczyć. Okoliczności to dla mnie całkowicie anormalne. 

  Pozostaje mi zatem jedynie skomentować same wyniki…

  1. Anita Włodarczyk – to dowód na siłę lekkiej atletyki, bo na pewno nie rzutu młotem. Anita zasłużyła jak mało kto. Tak, wiem, konkurencji nie ma żadnej. Ale to nie jej wina. Poza tym sportowca należy oceniać także po tym co prezentuje sobą „poza boiskiem”.
  2. Robert Lewandowski – pierwsze miejsce w Plebiscycie powinien oddawać tylko w roku olimpijskim, tylko mistrzom olimpijskim. W innych sytuacjach jest championem absolutnym – wzorem sportowca.
  3. Piotr Małachowski – bez dwóch zdań zasłużył ostatnimi latami. I to nie tylko samymi wynikami. Również gołębim sercem. 
  4. Rafał Majka – absolutny profesjonalista, jego etapowe wygrane to żaden przypadek, to efekt ciężkiej pracy. Jeżeli teraz jest czwarty, to w przypadku wygrania Tour de France będzie Królem. A na to się zanosi.
  5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj – gdyby były Brytyjkami, byłyby na piedestale. W naszym kraju jednak wioślarstwo nie jest sportem narodowym.
  6. Maja Włoszczowska – jak ona mocno pracuje na swoje sukcesy! Kilka tygodni temu oglądałem film „Road to Rio” o jej przygotowaniach do igrzysk. Cyborg.
  7. Jakub Błaszczykowski – niebywały jest ten piłkarz. W klubie może nie grać, ale dla reprezentacji zawsze zrobi wszystko. Stąd tyle głosów.
  8. Bartosz Zmarzlik – to jest gość, który zasłużył na to, żeby być jeszcze wyżej. Jego pościg za brązowym medalem cyklu Grand Prix był imponujący. 
  9. Karol Bielecki – to raczej symbol sukcesu VIVE Tauronu Kielce – najlepszej drużyny Ligi Mistrzów. Pamiętają państwo? Mistrz Polski wygrał Champions League!
  10. Marta Walczykiewicz – bardzo chciałem, by kajakarstwo miało swój medal w Rio. No i spełniło się moje marzenie. To fantastyczna i wymagająca dyscyplina. Zaskoczyła mnie też wysoka, dziesiąta pozycja pani Marty.

  I jeszcze słowo o Radwańskiej (jedenasta w zestawieniu). Odnoszę wrażenie, że w kontekście Plebiscytu jest w paskudnej sytuacji. Najbardziej znana na świecie polska sportsmenka, w Polsce zostanie do końca doceniona dopiero kiedy wygra jeden z turniejów wielkoszlemowych. Kondolencje. 

  Reklama
  reklama Anywhere
  Przeczytaj również
  Reklama
  reklama Anywhere