• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Karolina Gruszka jako Maria Skłodowska-Curie. Premiera filmu w marcu

  2017-01-23
  „Podczas zdjęć nie ma już miejsca na spory estetyczne czy światopoglądowe. Takie rozmowy lepiej prowadzić wcześniej i na tej podstawie podejmować decyzję o ewentualnej współpracy. Czasami wystarczy mi, że popatrzymy sobie głęboko w oczy i już wiem, że się porozumiemy, a czasami pojawiają się wątpliwości i wtedy dyskutujemy. Nie wchodzę w projekty, nawet bardzo znaczących reżyserów, jeśli nie czuję tego w środku. Muszę wiedzieć i zrozumieć, o czym będziemy opowiadać” – tak niedawno mówiła Karolina Gruszka w wywiadzie dla Anywhere.pl. Na początku marca do kin w całej Polsce wchodzi film, w którym aktorka wciela się w postać Marii Skłodowskiej–Curie.

  Na ekranie Karolinie Gruszce towarzyszą m.in. Iza Kuba w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein, Jan Frycz jako Ernest Solvay - założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki oraz Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii. Film „Maria Skłodowska-Curie” wyreżyserowała Marie Noëlle, która wraz z Andreą Stoll także stworzyła scenariusz, autorem zdjęć zaś jest polski operator Michał Englert.

  mariasklodowskacurie2

  Film jest opowieścią o życiu noblistki naznaczonym pracą i wyrzeczeniami. To portret matki, żony i kobiety sukcesu, charyzmatycznej, ale pełnej dylematów i sprzeczności. Przedstawiony został także obraz paryskiej elity naukowej z przełomu XIX i XX wieku, na którego tle rodzi się ikona najbardziej wpływowej kobiety swoich czasów – Marii Skłodowskiej-Curie.

  Ta międzynarodowa koprodukcja zaprezentowana została już między innymi na Festiwalu Filmowym w Toronto oraz w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych – Camerimage w Bydgoszczy.

  Film „Maria Skłodowska-Curie” od 3 marca w kinach w całej Polsce.

  Więcej o Karolinie Gruszce w rozmowie Jacka Góreckiego tutaj.

   

  Zdjęcia: mat. prasowe

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere