• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Amsterdam stoi otworem

  2017-01-20

  O połączenie do Amsterdamu gdańskie lotnisko starało się od lat. Stolica Holandii była chyba najpopularniejszą destynacją, do której nie można było przez jakiś czas dotrzeć bezpośrednio z Gdańska. Już wkrótce się to zmieni.

  Wraz z dołączeniem do siatki połączeń Amsterdamu, do współpracujących z gdańskim lotniskiem linii lotniczych dołączają holenderskie linie KLM. Samoloty będą kursować między stolicą Holandii i stolicą Pomorza codziennie, a pierwszy z nich poleci w trasę 15 maja. Z Amsterdamu można będzie ruszyć do Gdańska o godzinie 11:45, zaś w drugą stronę o 14:05.

  KLM to największe linie lotnicze Holandii. Stoi za nimi niesamowita historia – to jednocześnie najstarszy przewoźnik samolotowy na świecie, funkcjonujący nieprzerwanie od 1919 roku. – Jesteśmy dumni, że taki przewoźnik lotniczy zaufał nam i potwierdził potencjał naszego regionu – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. – O bezpośrednie połączenie z lotniskiem Schiphol w Amsterdamie zabiegaliśmy od wielu lat, jako że była to najpopularniejsza, ale nie obsługiwana trasa z Gdańska. Jesteśmy pewni, że połączenie to będzie się cieszyło dużym powodzeniem wśród biznesu i pasażerów, nie tylko z naszego regionu – dodaje.

  amsterdam

  Lotnisko Schiphol jest także jednym z najważniejszych portów przesiadkowych w Europie. Można z niego polecieć w praktycznie każdy zakątek świata, a także do niezwykle ciekawych i niecodziennych miejsc w Europie. Korzysta z niego mnóstwo linii lotniczych z całego świata, a sam KLM oferuje połączenia między innymi do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Chin, Brazylii, Ekwadoru, Malezji, Kenii, Nigerii, Filipin, a nawet Libii, Tanzanii, Ugandy, Sudanu, Kuby, Surinamu czy Omanu. Jest to zatem doskonała szansa na wycieczkę w niebywale interesujące miejsca na całym globie.

  Sam Amsterdam również zresztą do takich miejsc należy. To jedno z tych miast, które tętnią życiem tak nocą, jak i w ciągu dnia. Stolica Holandii wiedzie w Europie prym w zasadzie każdej dziedzinie życia. Znajdują się tutaj muzea i galerie, które pod względem atrakcyjności zbiorów dorównują tym z Rzymu czy Paryża. Najważniejsze i najpopularniejsze z nich to Muzeum Państwowe (Rijksmuseum), Dom Rembrandta (Rembrandthuis), Muzeum Vncenta Van Gogha (Van Gogh Museum). Niezwykłą popularnością cieszy się także niewielki Dom Anny Frank (Anne Frankhuis), w którym autorka głośnego „Dziennika Anny Frank” chroniła się wraz z rodziną przed nazistowskimi prześladowaniami w trakcie II wojny światowej. Tłumy turystów przyciąga także choćby Pałac Królewski, uznawany za jeden z najważniejszych zabytków w kraju. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Amsterdamu jest De Wallen – atrakcja o zupełnie innym charakterze. To bowiem słynna dzielnica czerwonych latarni, tętniąca życiem szczególnie nocą. Poza wszelkiego rodzaju atrakcjami o charakterze erotycznym jest tutaj także mnóstwo pubów, barów, dyskotek i oczywiście charakterystycznych dla miasta coffeshopów i targów kwiatowych, wszak Amsterdam słynie również z tulipanów, które są zresztą jednym z narodowych symboli Holandii, podobnie jak słynne na całym świecie wiatraki i drewniane chodaki, których miniatury również można zakupić w każdym sklepie z pamiątkami.

  Bez wątpienia niejednego spaceru warta jest dzielnica Centrum, poprzecinana uroczymi kanałami i pełna kościołów czy zabytkowych kamienic, a jednocześnie przyciągająca największe rzesze zwiedzających. Opierająca się o szeroką i malowniczą rzekę Ij (którą można przekraczać promem) dzielnica rozpoczyna się imponującym gmachem dworca głównego, ale wkrótce zamienia się w pełen restauracji i pubów dystrykt stworzony to tego, żeby przypomnieć sobie po co się żyje. Pełno tu łodzi pływających po mniejszych i większych kanałach, ale przede wszystkim rowerzystów, którzy w Amsterdamie są na pozycji uprzywilejowanej. Co więcej – rower jest tutaj także najlepszym środkiem lokomocji dla turystów. Można nim dojechać praktycznie wszędzie (infrastruktura jest doskonale przystosowana), można go także wypożyczyć niemal na każdym rogu.

  amsterdam2

  Stolica Holandii to także jeden z głównych ośrodków biznesowych kraju. Choć większość instytucji rządowych ma swoją siedzibę w Hadze, to w Amsterdamie mieszczą się choćby siedziby banków czy giełdy (zresztą najstarszej na świecie). Stąd wywodzą się także m.in. ING Group czy Philips. Ruchu biznesowego między miastem a resztą świata nie brakuje również dzięki licznym firmom i fabrykom motoryzacyjnym i elektronicznym. W Amsterdamie działają także stocznie, rafineria, ale także słynny na całym świecie browar Heineken. Siedzibą większości korporacji i banków jest dzielnica Zuidas.

  Wszystko to sprawia, że Amsterdam jest jednym z najbardziej uniwersalnych miast na świecie. Znajdziecie tu wszystko – od czystej rozrywki, przez szalone imprezy, a także romantyczne zakątki nad wodą czy możliwości zrobienia świetnego interesu. I dlatego już teraz powinniście pomyśleć o zabukowaniu biletów na lot liniami KLM prosto z Gdańska.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere