• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe

  2017-01-13
  Siedziba Polskiej Filharmonii Bałtyckiej jest nie tylko miejscem, w którym odbywają się koncerty czy wystawy – ma do zaoferowania znacznie więcej.

  Przenieśmy się w przeszłość. Kiedy pod koniec XIX wieku na niemieckiej wysepce Bleihof na Motławie berlińska firma Siemens&Halske wybudowała kompleks elektrowni, nikt nawet nie pomyślał, że za nieco ponad 100 lat jeden z tamtejszych budynków  posłuży za siedzibę czegoś z zupełnie innej bajki.

  pfb_4

  Gdy w 1945 roku dyrygent Roman Kuklewicz rozpoczął w Sopocie formowanie orkiestry przyszłej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej też zapewne nie spodziewał się, że kiedyś jej siedzibą będą industrialne wnętrza elektrociepłowni na Ołowiance. Być może by się tak nie stało, gdyby w historii PFB nie pojawił się nowy Dyrektor – profesor Roman Perucki, który wspomina:

  – Po miesięcznej podróży do Szwecji już miałem wracać do kraju, gdy przyjaciele zaprosili mnie do oddalonej o 150 km od Sztokholmu miejscowości Norrkoeping. Na wyspie, w budynkach po starej elektrociepłowni mieściła się filharmonia z wodospadem pośrodku obszernego foyer. A oprócz niej – muzeum, restauracje, tawerny i puby – słowem, prawdziwe centrum kulturalne. Wtedy pomyślałem o Ołowiance i o starej elektrociepłowni, która miała ulec likwidacji. Dlaczego by nie zbudować czegoś takiego w Gdańsku? Natychmiast po przyjeździe, gdy tylko zszedłem z promu, pojechałem na Ołowiankę. Popatrzyłem i powiedziałem sobie – tutaj zbudujemy nową filharmonię!

  I tak się stało. W 1998 roku rozpoczęły się prace rewitalizacyjne budynku przy Motławie, by z początkiem roku 2006 móc uroczyście przekazać do użytku nowoczesne, kompleksowo wyposażone Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe, w którym PFB ma swoją siedzibę.

  pfb_5

  GCMK zostało stworzone nie tylko jako miejsce, w którym miały odbywać się imprezy artystyczne, wystawy i inne wydarzenia kulturalne, choć to oczywiście pierwsze, co przychodzi na myśl w tym przypadku. Centrum utworzono także z myślą o organizacji wszelkiego rodzaju zjazdów, konferencji czy szkoleń. Dziś należy ono do najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych tego typu obiektów w Europie, odpowiadając najwyższym światowym standardom. Sposobów na wykorzystanie jego potencjału jest mnóstwo.

  Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe dysponuje kilkoma salami o zróżnicowanym charakterze, dostosowanymi do organizacji różnego rodzaju eventów – od niewielkich prywatnych imprez po konferencje. Do dyspozycji klientów jest Sala Kongresowa, będąca w stanie pomieścić od 750 do 1000 gości, wyposażona w technikę najnowszej generacji, idealna do organizacji sympozjów na najwyższym poziomie. Znakomite do organizowania niewielkich konferencji są Sala Kameralna, Sala Jazzowa oraz Sala Dębowa, dysponujące liczbą od 100 do 200 miejsc, posiadające odpowiednie do tego typu wydarzeń wyposażenie techniczne, a także trzy salki szkoleniowe (również z zapleczem technicznym). Po ciężkim dniu spędzonym na sympozjach i szkoleniach istnieje też możliwość odprężenia się na zorganizowanym w pięknym industrialnym foyer na Ołowiance... lub koncercie!

  GCMK nie jest jednak miejscem przeznaczonym tylko dla kultury i biznesu. Niedawno w obiekcie położonym vis-à-vis głównego budynku PFB miało miejsce otwarcie Sali Superior, będącej unikalną salą weselno-bankietową. W zabytkowym budynku dawnej szkoły, oprócz organizacji konferencji i sympozjów, istnieje także możliwość zorganizowania imprez prywatnych, którym będzie towarzyszyć rozległa panorama na okolice Ołowianki i starego Gdańska. Sala jest w stanie pomieścić do 180 osób i – tak jak pozostałe pomieszczenia Centrum – wyposażona została w niezbędny sprzęt techniczny. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także druga, Mała Sala Superior, mieszcząca około 100 osób. Co ważne, CMGK jest otwarte na potrzeby swoich klientów, więc ceny wynajmu wszystkich sal podlegają negocjacjom.

  pfb_6

  Warto zaznaczyć, że Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe oferuje unikalną na skalę światową możliwość podniesienia prestiżu dużych spotkań organizowanych na Ołowiance. Będąc jednocześnie siedzibą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, GCMK posiada warunki ku temu, by móc zaoferować swoim klientom wzbogacenie eventu o wykonywaną przez orkiestrę symfoniczną oprawę muzyczną. Gdańscy Filharmonicy należą do polskiej czołówki, a Sala Koncertowa bez żadnych prac adaptacyjnych w ciągu godziny może przeobrazić się w jedną z najpiękniejszych i najnowocześniejszych sal kongresowych w Europie.

  Dodatkowym atutem Centrum jest jego otoczenie. Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe położone jest w centrum Gdańska, nad samą Motławą i posiada przepiękny widok na słynne Długie Pobrzeże. Budynek otacza 250 miejsc parkingowych, a na Ołowiance i w jej okolicach znajduje się znakomicie zorganizowana baza noclegowa oraz o bogate zaplecze gastronomiczne. W każdym przypadku pomocą służy wysoko wykwalifikowany personel. Wszystko to sprawia, że GCMK zaspokoi nawet najbardziej wyszukane potrzeby swoich gości.

  Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.filharmonia.gda.pl oraz pod numerem telefonu +48 58 320 62 56.

   

  tekst: Katarzyna Szewczyk

  źródło fot.: mat. prasowe

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere