• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Bułgaria – via Szczecin

  2016-12-16
  Złote Piaski. Już sama nazwa brzmi bajkowo. Ten znajdujący się na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego kurort należy do jednego z najchętniej wybieranych przez turystów wakacyjnych kierunków, poza plażami kusząc wieloma innymi atrakcjami.

  Miejscowość ta słynie z doskonałego zaplecza hotelowo-rozrywkowego – to ponad 100 hoteli, z których każdy stara się wybić, oferując coś wyjątkowego. Nie warto wspominać tu o hotelowych basenach – po pierwsze, czym jest basen przy Morzu Czarnym, po drugie, znajdziemy taki przy co drugim z nich. Ci, którzy nie przepadają za leżeniem plackiem na plaży zdecydowanie znajdą dla siebie inne atrakcje, takie jak paintball, tory gokartowe, boiska do różnego rodzaju sportów czy korty tenisowe. Ci, którzy uwielbiają imprezować, koniecznie muszą przejść się wieczorem na główną promenadę, przy której kwitnie nocne życie. Roi się tam wręcz od restauracji, pubów, barów i najróżniejszych dyskotek, a i przed lokalami wiele się dzieje.

  Wybrać się do Bułgarii i nie zwiedzać? Grzech! Niedaleko Złotych Piasków znajduje się mnóstwo miejsc, które trzeba zobaczyć. Podstawą jest Warna. Najbardziej reprezentacyjnym punktem miasta jest Płanczad Niezawimost – główny plac miasta z fontanną, wokół którego skupione są butiki, restauracje i puby, w których można spróbować lokalnej kuchni (a warto!). Stąd można dotrzeć już wszędzie – godna polecenia jest słynna Katedra Zaśnięcia NMP, wybudowana w XIX wieku na wzór cerkwi w Sankt Petersburgu. Spod niej z kolei można udać się do muzeów – Archeologicznego ze stałą ekspozycją XIX-wiecznych ikon oraz Etnograficznego, w którym prezentowane jest typowo bułgarskie rzemiosło. Będąc w Warnie nie można ominąć Ewksinogradu. Jest to XV-wieczny przepiękny pałac, wybudowany w Warnie przez księcia Battenberga.

  Niedaleko Warny leży niewielka miejscowość Sweti Konstantin i Elenta. Tam znajduje się coś niezwykłego, czego – w przeciwieństwie do zamków, fontann i murów obronnych – nie znajdziemy nigdzie indziej. To Kamienny Las – formacja skalna, licząca ponad 50 milionów lat, która przyciąga turystów zafascynowanych magią i ukrytą energią. Sama miejscowość uważana jest za najbardziej zielone miejsce na całym wybrzeżu.

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere