• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Bośnia i Hercegowina – via Szczecin

  2016-12-15
  Ta destynacja również jest jeszcze niedoceniana i często pomijana w wakacyjnych podróżach Polaków. A kraj ten ma do zaoferowania nie mniej niż popularna Chorwacja, można nawet rzec, że ze względu na mniejszą ilość turystów – niektórym może spodobać się bardziej.

  Może nie każdy o tym wie, ale Bośnia i Hercegowina posiada dostęp do morza. Wszystko dzięki jednemu miastu – Neum, ciągnącym się na kilkunastokilometrowym odcinku biegnącym wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Neum posiada dobrą bazę, zbudowaną specjalnie z myślą o turystach stawiających na wypoczynek na plaży, a także na „wypady” do Chorwacji – ceny są tutaj niższe, a miasto położone jest zaledwie 60 km od Dubrownika.

  Tym, którym na plażę nie po drodze, polecamy stolicę kraju – Sarajewo. Warto zajrzeć na tamtejszą starówkę – najbardziej reprezentacyjną część miasta z rynkiem, na którym można zobaczyć unikatową bośniacką zabudowę. Na obrzeżach starówki, nad rzeką Miljacką znajduje się miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, będącego przyczyną wybuchu I wojny światowej. Oprócz tego, jak to zwykle na Starych Miastach bywa, i to wypełnione jest budowlami sakralnymi, pomnikami i innego rodzaju zabytkami.

  Z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów do Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny będzie można polecieć od 15 czerwca 2017 roku. Oferty można znaleźć w biurze podróży Rainbow Tours.

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere