• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Czarnogóra – via Szczecin

  2016-12-13
  Miejsce to jest jeszcze nieco zapomniane, ale w ostatnich latach robi się coraz bardziej popularne wśród turystów, nie tylko z Polski. Bo wciąż jest w nim trochę tajemnicy.

  Podstawą wizyty w Czarnogórze jest zatoka – Riwiera Budvańska, „nowa mekka” entuzjastów leniwego wypoczynku nad Adriatykiem. Z jednej strony Budvę, stolicę regionu, otaczają wysokie szczyty gór, a z drugiej do wypoczynku zachęcają czyste plaże nad lazurowym brzegiem Adriatyku, oczywiście odpowiednio zaopatrzone w zaplecze turystyczne w postaci hoteli, pubów i restauracji. Samą Budvę należy także zwiedzić, zaczynając na przykład od Starego Miasta z fortyfikacjami i umocnieniami z XV wieku, licznymi muzeami i cerkwiami. Z miasta można popłynąć na Wyspę św. Mikołaja, z której roztacza się piękny widok na riwierę.

  Perłą w koronie jest Zatoka Kotorska, jeden z najpopularniejszych kierunków w Czarnogórze. Morze wcina się tu w ląd, co sprawia, że majestatycznie otaczają je szczyty okolicznych gór, przypominające fiordy północy. U wybrzeży zatoki znajdują się trzy duże miasta – Kotor, Perast i pamiętający czasy antyku Risan, z kościołami, pałacami i umocnieniami wybudowanymi na przestrzeni wieków w różnych stylach.

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere