• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Bałkany prosto z Rzeszowa

  2016-12-09
  Złociste plaże? Szalone noce? Mistyczne miejsca? Czas na Bułgarię – teraz również z lotniska w Rzeszowie!

  Symbolem Bułgarii od dawna są słoneczne kurorty i złociste plaże. Nocne życie kwitnie w Złotych Piaskach, Słonecznym Brzegu i innych nadmorskich miastach, przyciągając turystów z całej Europy. Nic dziwnego – błogie lenistwo, kilometry miękkiego piasku i międzynarodowe towarzystwo zachęcają do tego, żeby wyjechać na wakacje właśnie na Bałkany. 

  Ale wybrzeże Morza Czarnego to nie tylko bezchmurne niebo i słońce, sprzyjające wylegiwaniu się na plaży. To również antyczne miasta – wszak Riwiera Bułgarska to region o bogatej przeszłości historycznej, zasiedlony przez Traków, skolonizowany przez Rzymian i rozbudowany przez Turków Osmańskich. Do dziś w całości zachowały się tu zachwycające bogatą architekturą miasta, takie jak Sozopol czy Nesebyr, które przyciągają dodatkowo gościnną atmosferą rozsiewaną przez mieszkańców. Ci, którzy poszukują spokoju, powinni udać się do mniejszych miejscowości, takich jak Sweti Kontrantin i Elena czy Rusałka, które pozwolą uciec od zgiełku dnia codziennego.

  balkany1

  Jest jeszcze Warna – kulturowe centrum nadchodzącego sezonu letniego, okrzyknięte Młodzieżową Stolicą Europy 2017 roku. Z tego względu miasto przygotowało bogaty program imprez i projektów artystycznych, które w połączeniu ze zwiedzaniem zabytkowych miejsc, których w Warnie nie brakuje, gwarantują pobyt po brzegi wypełniony atrakcjami.

  Bułgaria to miejsce odpowiednie dla każdego. Mimo, że trwa sezon zimowy, czas już przymierzać się do pierwszych wakacyjnych planów i udać się nad „Morze czarne i barwne! słoneczne i dumne!”, jak pisał Krzysztof Kamil Baczyński.

   

  źródło: Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere