• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  (Przed)Świąteczny czas z PFK Sopot

  2016-12-09
  Święta Bożego Narodzenia potrafią dać się we znaki każdemu z nas. Przedświąteczna bieganina po centrach handlowych w poszukiwaniu wymarzonych prezentów dla bliskich może wyczerpać nawet „zawodowca”, warto więc chwilę odpocząć, na przykład w towarzystwie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

  Koncerty Świąteczne PFK Sopot to już tradycja, pozwalająca melomanom na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki. W minionych latach sopoccy filharmonicy pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego wielokrotnie „kolędowali” nie tylko w swoim rodzimym mieście, ale także poza nim – w Gdańsku czy Wejherowie.

  Również w tym roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza słuchaczy na Koncert Świąteczny, który odbędzie się już 17 grudnia w przepięknych neogotyckich wnętrzach sopockiego kościoła pw. św. Jerzego. Będzie to wydarzenie wyjątkowe, gdyż orkiestra Wojciecha Rajskiego przygotowała dla swoich gości nietuzinkowy program. Nie usłyszymy typowych polskich czy zagranicznych kolęd, a najpiękniejsze świąteczne melodie, znane przede wszystkim z repertuaru popkulturowego.

  pfk2

  Na potrzeby koncertu muzycy zaaranżowali znane utwory w zupełnie inny sposób, tak, aby móc w pełni wykorzystać walory orkiestry. Pianista Artur Jurek specjalnie dla PFK Sopot odświeżył znane wszystkim świąteczne szlagiery, takie jak wykonywany między innymi przez Franka Sinatrę czy Deana Martina „Let it Snow” czy „Have Yourself a Merry Little Christmas”, śpiewaną przez Judy Garland w musicalu „Spotkamy się w St. Louis”. Nie zabraknie także polskich melodii – usłyszymy na przykład „Na całej połaci śnieg” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów czy pastorałkę „Północ już była”. Głosem wieczoru będzie ceniona gdańska wokalistka Joanna Knitter.

  – Polska Filharmonia Kameralna Sopot od wielu lat zaprasza melomanów na koncerty bożonarodzeniowe, które pozwalają im oderwać się na chwilę od przedświątecznego szaleństwa, jakie nas wszystkich wówczas otacza. Ta inicjatywa cieszy się wśród publiczności ogromną popularnością, zatem naturalnie wynikła z tego decyzja o nagraniu płyty z programem świątecznym – tłumaczy maestro Wojciech Rajski, Dyrektor Artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

  pfk3

  Prace nad albumem sopocka filharmonia rozpoczęła już kilka miesięcy temu. Dzięki wsparciu Grupy ENERGA – mecenasa i sponsora nagrania płytowego możliwe było zarejestrowanie płyty „The Sound of Christmas”, na której usłyszeć można bożonarodzeniowe melodie w aranżacjach na orkiestrę smyczkową i trio jazzowe. Zarejestrowany nakładem wydawnictwa Universal Music Polska album dostępny jest w sklepach od połowy listopada.

  W nagraniach, oprócz Joanny Knitter jako wokalistki, wzięli udział inni znakomici muzycy. Gościnnie na albumie wystąpił kompozytor i saksofonista Wojciech Staroniewicz, od lat współpracujący z orkiestrą PFK Sopot. Artur Jurek, poza wykonaniem aranżacji, towarzyszył orkiestrze w roli pianisty wraz ze swoim trio jazzowym, w skład którego wchodzą również kontrabasista Janusz „Macek” Mackiewicz i perkusista Adam Golicki.

  Drodzy Czytelnicy, zwolnijcie na chwilę, porzućcie na moment przedświąteczne przygotowania i spędźcie chwilę z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Gwarantujemy – nie pożałujecie!

   

  źródło: PFK Sopot

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere