• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Dobry październik na lotnisku

  2016-12-07
  Kolejny zadowalający wynik – tak zakończył się dla Lotniska Warszawa/Modlin październik 2016 roku.

  W październiku z usług Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało dokładnie 223 465 podróżnych w ruchu regularnym. Ogółem w październiku Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 1 340 operacji lotniczych.

  W ciągu jednego dnia podwarszawski port lotniczy przyjmuje około 8 tys. pasażerów i 50 regularnych startów i lądowań. Od początku tego roku lotnisko w Modlinie obsłużyło ponad 2,5 mln pasażerów, a zgodnie z szacunkami zarządzających portem liczba podróżnych obsłużonych w ciągu całego roku 2016 przekroczy 2,8 mln.

  – Baza Ryanaira na naszym lotnisku powiększyła się o trzeci samolot. Nowy, na stałe zbazowany statek powietrzny oznacza bardzo dużo korzyści zarówno dla pasażerów, jak i dla samego portu. Pojawi się wiele nowych miejsc pracy dla członków załóg, nowe kierunki lotnicze, zostanie także zwiększona częstotliwość połączeń – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Lotniska Warszawa/Modlin.

  Nowe kierunki, które obowiązywać będą w sezonie zimowym, to: Edynburg (3 x tygodniowo), Leeds (2 x tygodniowo), Birmingham (3 x tygodniowo), Newcastle (2 x tygodniowo), Belfast (2 x tygodniowo), Walencja (2 x tygodniowo), Tuluza (2 x tygodniowo) i Porto (2 x tygodniowo). Na trasach do Bristolu i Mediolanu Bergamo wzrosną natomiast częstotliwości lotów (kolejno: z 3 do 4 oraz z 6 do 7 tygodniowo).

  Mimo że dopiero rozpoczyna się sezon zimowy, Lotnisko Warszawa/Modlin rozpoczęło już prace nad rozbudową siatki połączeń nadchodzącego sezonu letniego. Już teraz wiadomo, że latem 2017 roku spod Warszawy będziemy mogli polecieć bezpośrednio do portugalskiego Faro.

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere