• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Listopadowe święto lotniska

  2016-12-05

  16 listopada 2016 roku zapisał się w historii Portu Lotniczego Warszawa/Modlin jako wyjątkowy dzień. Właśnie wtedy przy odprawie bagażowej zameldował się ośmiomilionowy pasażer lotniska.

  „Okrągłym” podróżnym okazała się pani Dominika Gibka, wylatująca wraz z mężem do Dublina. Z tej okazji pasażerka otrzymała od lotniska drobne upominki, a także dwuosobowy voucher na lunch w lotniskowej restauracji Best Fly Bar.

  Mimo że mieszkamy daleko od Modlina, podróżujemy stąd już nie pierwszy raz – powiedziała pani Dominika. –  Jesteśmy podekscytowani, ponieważ lecimy odwiedzić naszą rodzinę, a dodatkowo spotkała nas tak miła niespodzianka na samym początku podróży – dodała.

  Jak wspomina Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, pierwszy milion „wybił” na lotnisku na początku listopada 2013 roku, czyli po niecałym roku pracy portu (nie licząc przerwy spowodowanej remontem pasa). – Teraz wynik ten osiągamy już w cztery miesiące. Przed nami piąty rok działania, planujemy rozbudowę terminala, który będzie mógł obsługiwać 6 mln podróżnych rocznie. Jeśli uda nam się zrealizować zaplanowane cele, w 2017 roku przyjmiemy 3 mln pasażerów, czyli najwięcej jak dotąd w ciągu jednego roku – powiedział.

  Od otwarcia w lipcu 2012 roku podwarszawski port lotniczy zmienił się nie do poznania. Wówczas na mapie połączeń znajdowało się 25 europejskich destynacji, dziś jest ich niemal dwa razy więcej, a ich liczba nieustannie wzrasta. Obecnie oferta Modlina jest czwartą najbogatszą ofertą regularnych połączeń na rynku polskim, a w zagranicznych mediach branżowych podwarszawskie lotnisko określane jest jako najbardziej dynamicznie rozwijający się port lotniczy w Europie.

  Dobry październik na lotnisku

  Kolejny zadowalający wynik – tak zakończył się dla Lotniska Warszawa/Modlin październik 2016 roku.

  W październiku z usług Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało dokładnie 223 465 podróżnych w ruchu regularnym. Ogółem w październiku Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 1 340 operacji lotniczych.

  W ciągu jednego dnia podwarszawski port lotniczy przyjmuje około 8 tys. pasażerów i 50 regularnych startów i lądowań. Od początku tego roku lotnisko w Modlinie obsłużyło ponad 2,5 mln pasażerów, a zgodnie z szacunkami zarządzających portem liczba podróżnych obsłużonych w ciągu całego roku 2016 przekroczy 2,8 mln.

  – Baza Ryanaira na naszym lotnisku powiększyła się o trzeci samolot. Nowy, na stałe zbazowany statek powietrzny oznacza bardzo dużo korzyści zarówno dla pasażerów, jak i dla samego portu. Pojawi się wiele nowych miejsc pracy dla członków załóg, nowe kierunki lotnicze, zostanie także zwiększona częstotliwość połączeń – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Lotniska Warszawa/Modlin.

  Nowe kierunki, które obowiązywać będą w sezonie zimowym, to: Edynburg (3 x tygodniowo), Leeds (2 x tygodniowo), Birmingham (3 x tygodniowo), Newcastle (2 x tygodniowo), Belfast (2 x tygodniowo), Walencja (2 x tygodniowo), Tuluza (2 x tygodniowo) i Porto (2 x tygodniowo). Na trasach do Bristolu i Mediolanu Bergamo wzrosną natomiast częstotliwości lotów (kolejno: z 3 do 4 oraz z 6 do 7 tygodniowo).

  Mimo że dopiero rozpoczyna się sezon zimowy, Lotnisko Warszawa/Modlin rozpoczęło już prace nad rozbudową siatki połączeń nadchodzącego sezonu letniego. Już teraz wiadomo, że latem 2017 roku spod Warszawy będziemy mogli polecieć bezpośrednio do portugalskiego Faro.

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere