• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Oto 10 najpiękniejszych plaż Europy, idealnych na wakacyjny wypoczynek

  2016-11-22
  W poszukiwaniu pięknych, nieskazitelnych plaż nie musimy jechać na drugi koniec świata. Europejskie wybrzeże także potrafi zachwycić swoim pięknem i lazurową wodą. Odkryjcie wyjątkowe miejsca, które przyciągają podróżników z całego świata.

  Elafonisi, Kreta: Maleńką wysepkę Elafonisi łączy z Kretą malownicza, płytka laguna. Tamtejsza plaża swoją popularność zawdzięcza różowym pasom składającym się z drobno pokruszonych muszelek, które komponują się z bielą tamtejszego piasku. Naprawdę niewiele jest w Europie plażo tak egzotycznym charakterze.

  iStock-Elafonisi

  Playa de Cofete, Corralejo – Fuerteventura: Położone w północnej części wyspy Plaże Corralejo cieszą się popularnością ze względu na to, że pokryte są drobnym, białym piaskiem, ale na szczególną uwagę zasługuje plaża Cofete. Mimo, że położona w jednym z najbardziej niedostępnych miejsc na wyspie, wyróżnia się ze względu na niesamowite otoczenie – z jednej strony wulkaniczne wzgórza, których najwyższy szczyt stanowi Pico de la Zarza, z drugiej lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego. Zaletą plaży jest także to, że nie ma na niej tłumów. Piaszczyste wybrzeże ciągnie się przez 14 kilometrów, dlatego każdy bez problemu znajdzie tam miejsce do wypoczynku.

  iStock-Playa-de-Cofete

  Scala dei Turchi – Sycylia: Nazwa plaży oznacza Schody Tureckie, co nawiązuje do piratów tureckich, którzy chronili się w tym miejscu przez sztormami. Krajobraz dookoła plaży rzeczywiście jest niezwykły. Śnieżnobiałe pofałdowane ściany naprawdę przypominają schody prowadzące wprost do lazurowego morza. To miejsce to prawdziwa perła Sycylii, od 2007 roku miejsce znajduje się na liście UNESCO.

  iStock-Scala-dei-Turchi

  Praia da Marinha, Carvoeiro - Portugalia: Portugalia to ponad 800 km wybrzeża, którego zdecydowanie większą część stanowią piaszczyste plaże. Praia da Marinha jest jedną z najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych. Położona na w rejonie Algarve, niezwykle malownicza, ulokowana wśród skał i klifów, które kontrastują z krystalicznie czystą, turkusową wodą. Wielokrotnie wymieniana jest jako jedna z najpiękniejszych plaż nie tylko w Europie ale i na świecie.

  iStock--Praia-da-Marinha

  Paradise Bay – Malta: Nazwa znakomicie oddaje rajski krajobraz tego miejsca. Plaża znajduje się przy osłoniętej klifami zatoce na północy Malty. To jedna z najmniejszych, ale chyba najpiękniejsza plaża na wyspie. Od pozostałej części wybrzeża wyróżnia się między innymi zielenią - roślinność nie jest często spotykana na wyspie, a tutaj znajdziemy jej całkiem sporo. Do tego nieskazitelny piasek i przejrzysta, błękitna woda stwarzają idealne warunki do wypoczynku.

  iStock-Paradise-Bay

  Cala Mondrago – Majorka: Położona jest w samym sercu Parku Naturalnego Mondrago, charakteryzuje się czysta, przejrzystą wodą i białym piaskiem. Odwiedzających zachwyca przede wszystkim na bogactwo i różnorodność krajobrazu. Otaczające zatoczkę skały, wydmy, lasy i jeziora zachęcają nie tylko do morskich kąpieli ale i odprężających spacerów.

  iStock-Cala-Mondrago

  Prasonissi – Rodos: Jedna z najpiękniejszych i zacisznych plaż na wyspie. Zachwyca ze względu na piękną plażę – piaszczystą i szeroką, z łagodnie opadającym do morza dnem. To bardzo ciekawe miejsce, w którym zderzają się ze sobą dwa morza: Śródziemne i Egejskie, tworząc idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Otaczający Prasonissi krajobraz zmienia się w zależności od pory roku. Latem, gdy poziom wody opada, teren jest przylądkiem, łączy się z lądem pasem piasku. Zimą, gdy poziom wód się podnosi, staje się wyspą.

  iStock-Prasonisi

  Monterosso, Cinque Terre – Włochy: Nigdzie indziej we Włoszech nie ma tylu zapierających dech w piersiach widoków i tylu klimatycznych miasteczek na tak niewielkiej powierzchni. Plaża Monteroso jest największą plażą wzdłuż wybrzeża Cinque Terre. Położona w samym centrum, pokryta delikatnym żwirkiem, z krystaliczne czystą wodą jest główną atrakcją Monterosso. Wzdłuż plaży wiedzie promenada, wspaniały punkt widokowy, skąd podziwiać można krystalicznie czyste morze i otaczające go zielone wzgórza. To jedno z najpiękniejszych miejsc spacerowych wzdłuż morza w całych Włoszech.

  iStock-Monterosso,-Cinque-Terre

  Zlatni Rat, wyspa Brac – Chorwacja: Ta plaża to największa duma Chorwacji, przez wielu uznawana za najpiękniejszą plażę Adriatyku. Pokryta drobnym, bardzo przyjemnym żwirkiem, który prowadzi do niezwykle czystej, lazurowej wody. Ze względu na zmienne prądy morskie, miejsce zyskało popularność wśród windsurferów. Prądy i towarzyszący im zmienny wiatr mają też ogromne znaczenie w kreowaniu niepowtarzalnego krajobrazu półwyspu – w zależności od ich kierunku i natężenia, znajdująca się na nim plaża zmienia swój kształt, położenie i rozmiar.

  Zlatni-Rat

  Czarnogóra: Czarnogórskie plaże śmiało mogą konkurować o miano najpiękniejszych z tymi greckimi, hiszpańskimi czy włoskimi. Do najpiękniejszych zaliczyć należy żwirkową plażę Jaz. Ma ona ok. 1.2 km długości, co czyni ją jedną z najdłuższych plaż Czarnogóry. Oprócz pięknych widoków, słynie z licznych koncertów oraz imprez kulturalnych. „Na Jazu” występowała m.in. Madonna, Lenny Kravitz czy The Rolling Stones.

  iStock-Jaz

  Portugalia, Wyspy Kanaryjskie czy Malta, to kierunki na których sezon trwa niemal cały rok. Jeżeli chcielibyście odwiedzić jedno z tych pięknych miejsc, oferty idealnych wakacji znajdziecie na stronie r.pl/last-minute.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere