• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Jak zwiedzić Nowy Jork za darmo?

  2016-11-20

  Nowy Jork. Miasto, które nigdy nie śpi, przez niektórych nazywane stolicą świata. Kto by nie chciał znaleźć się tam chociaż na chwilę?

  Mogłoby się wydawać, że zwiedzanie jednej z największych metropolii na Ziemi wymaga sporej sumy pieniędzy. Tymczasem, są sposoby na to, by zupełnie za darmo odkryć uroki „Wielkiego Jabłka”. Poznaj je i zaplanuj podróż już dziś!

  Central Park

  Kto nie kojarzy zdjęć wielkiego zielonego prostokąta otoczonego wysokimi wieżowcami? Central Park wspaniale prezentuje się o każdej porze roku. Odwiedzając Nowy Jork latem, nie zapomnij o festiwalach teatralnych, tanecznych i muzycznych w Rumsey Playfield. Wiele z nich jest zupełnie bezpłatnych. Jeżeli znajdziesz się w najsłynniejszym parku świata zimą, również nie będziesz rozczarowany – wówczas tamtejszy krajobraz również ma swój urok.

  Most Brookliński

  Brooklyn Bridge to miejsce, które zapewnia wspaniałe widoki na miasto. Znajduje się na nim osobny pas dla rowerzystów i pieszych, po którym można tam spacerować godzinami i wcale nie czuje się znudzenia. Brooklyn Bridge to idealne miejsce na randkę. Ma swój oryginalny klimat i co ważne – jest to prawie dwukilometrowa darmowa atrakcja.

  Socrates Sculpture Park

  Na pewno wiesz, że w Nowym Jorku nie brakuje miejsc związanych ze sztuką. Jeśli chcesz miło spędzić dzień i nie wydać przy tym dolara, radzimy połączyć piknik na świeżym powietrzu z możliwością obcowania ze sztuką. Wybierz się do Socrates Sculpture Park – swoistego muzeum na wolnym powietrzu. Miejsce to zachwyci Cię multimedialnymi instalacjami i rzeźbami. Koszyk ze smakołykami, koc, a do kompletu artystyczna atmosfera – to miły pomysł na spędzenie dnia.

  Governors Island

  Skoro mowa o spędzaniu czasu na powietrzu, polecamy również Governors Island – wyspę w pobliżu Manhattanu. Jest to miejsce wystaw sztuki, pikników i parków. Dodatkową atrakcją jest piękny widok na Statuę Wolności. Będąc tam, warto wypożyczyć za darmo rower i wybrać się na przejażdżkę po wyspie.

  High Line

  Nowojorski High Line to oryginalny park, który powstał w miejscu torów kolejowych i mieści się kilka metrów nad ziemią. Pewnie będziesz zaskoczony tą atrakcją, ale kiedy ujrzysz pełen zieleni ogród z fontannami, ławeczkami i leżakami pomiędzy dachami budynków – zrozumiesz jego unikalność. High Line to obowiązkowy punkt wycieczki do Nowego Jorku.

  Chelsea

  Dzielnica Chelsea to bardzo modne miejsce na mapie Nowego Jorku. Przepełniają ją galerie prezentujące najróżniejsze rodzaje sztuki, między innymi rzeźby i fotografie. Wyświetlane są tutaj także krótkometrażowe filmy – na niektóre wstęp jest bezpłatny. Chelsea to dowód na to, że nie trzeba być bogaczem, by poznać Nowy Jork od tej modniejszej i awangardowej strony.

  NY Public Library

  Jesteś zaskoczony, że proponujemy Ci wizytę w nowojorskiej bibliotece? To miejsce, w którym schowasz się przed nieustannie trąbiącymi taksówkami i całym miejskim zgiełkiem. New York Public Library ma ponad osiemdziesiąt oddziałów. Wybierz się do jednego z nich i na chwilę zapomnij, w jak ogromnej metropolii się znajdujesz. Przeglądając książki czy biorąc udział w wystawie fotografii oderwiesz się od hałasu.

  Fashion Institute of Technology Museum

  Fashion Institute of Technology Museum to miejsce, w którym za darmo możesz obcować z bardzo drogimi, luksusowymi markami projektantów. Muzeum posiada trzy galerie, jedna z nich przeznaczona jest dla prezentacji prac studentów. Stała kolekcja to około 50 tys. ubrań i dodatków. W takim miejscu będziesz mógł nie tylko podziwiać dzieła projektantów, ale też poczuć się jak prawdziwy, uznany krytyk mody.

  Kino pod gwiazdami

  W Nowym Jorku, tak jak w wielu innych miastach, nie brakuje kina pod gwiazdami. Jeśli uwielbiasz filmy, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. W wielu miejscach miasta organizowane są latem darmowe festiwale filmowe. Na taki pokaz warto wybrać się do Brooklyn Bridge Park, gdzie „dodatkiem” do oglądania filmów jest widok na Manhattan.

  Happy hours

  Happy hours w Nowym Jorku to szansa do wypicia drinka za darmo, ale też często do zjedzenia całego posiłku za cenę piwa. Co prawda nie będzie to wyrafinowane danie, a np. hot dog, ale warto korzystać z takich okazji. Przecież Nowy Jork to nie tylko ciekawe obiekty czy ludzie, ale też smaki. W końcu poznawanie kraju wiąże się też z poznawaniem tutejszych dań, które nigdy nie smakują tak samo, jak w innych częściach globu.

  Ze Szczecina do Nowego Jorku polecieć można liniami PLL LOT z przesiadką w Warszawie. Szczegóły są dostępne na stronie www.lot.com.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere