• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Ekspansja SAS w Gdańsku

  2016-11-11
  SAS Scandinavian Airlines rozbudowują swoją siatkę połączeń i zmieniają plan lotów w Gdańsku.

  Nowe, bezpośrednie połączenie na trasie Bergen–Gdańsk oraz więcej połączeń z Gdańska do Kopenhagi – to dotyczące Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy nowości wprowadzane przez SAS do letniego rozkładu lotów.

  Choć przed nami dopiero zima, linie lotnicze myślą o przyszłości. Skandynawski SAS, jedna z linii oferujących najwięcej połączeń do i z Gdańska w dalszym ciągu rozwija tu swoją siatkę połączeń. Latem 2017 zainaugurowana zostanie kolejna trasa. Pierwszy samolot kursujący między norweskim Bergen i Gdańskiem wystartuje 29 marca.

  Bergen to drugie co do wielkości miasto Norwegii. Mieszka i pracuje w nim na co dzień duża grupa Polaków. Przewoźnik liczy, że uruchomienie nowej trasy spełni oczekiwania zarówno turystów, podróżujących z Norwegii do Polski i vice versa, jak również wpłynie na ruch pracowniczy. Gdańsk będzie tym samym dla lotniska w Bergen drugim dużym europejskim kierunkiem po Londynie.

  Samoloty na tej trasie będą kursować trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki i piątki. Maszyna wystartuje z Bergen o godzinie 20:05, wyląduje w Gdańsku o 21:45, by wyruszyć w drogę powrotną o 22:25 i przybyć na lotnisko w Bergen 10 minut po północy. Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty typu Boeing 737. – SAS od wielu lat krok po kroku buduje swoją pozycję w Gdańsku. Po wprowadzeniu połączeń do Kopenhagi, Sztokholmu oraz Oslo przyszedł czas na kolejne miasto. Wybór padł na Bergen, gdzie widzimy spory potencjał – komentuje Wanda Brociek, SAS Country Manager w Polsce. – Dane pokazują, że Gdańsk to drugie miasto po Londynie, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na połączenie lotnicze z Bergen. Mamy nadzieję, że lot bezpośredni właśnie na tej trasie, trzy razy w tygodniu, bardzo dobrze uzupełni naszą obecną ofertę. Jestem też pewna, że wielu naszych stałych pasażerów od lat wybierających SAS będzie zadowolonych. Oczywiście liczymy także na nowych, mając nadzieję że spodoba im się nasza oferta.

  Kolejną nowością w letnim rozkładzie lotów SAS będzie zwiększenie ilości kursów z Gdańska do Kopenhagi. Od 28 marca maszyny SAS będą pokonywać tę trasę pięć razy w ciągu dnia w dni powszednie. Nowe połączenie będzie rozpoczynać rotację w Kopenhadze o 19:50. Samolot wyląduje w Gdańsku o 20:45, wystartuje w drogę powrotną o 21:15 i dotrze do stolicy Danii o 22:15. Nowe połączenie będzie obsługiwać maszyna typu Bombardier Jet CRJ900, mogąca zabrać na pokład około 90 osób. Oprócz pięciu dziennie połączeń między Gdańskiem i Kopenhagą od poniedziałku do piątku, SAS oferuje też odpowiednio dwa i trzy połączenia do stolicy Danii z Gdańska w soboty i niedziele.

  SAS_ground

  Zwiększenie ilości połączeń między Gdańskiem i Kopenhagą to świetna wiadomość dla osób, które chcą podróżować po całym świecie. Lotnisko w Kopenhadze ma rozbudowaną siatkę połączeń i jest jednym z popularniejszych portów przesiadkowych. Ze stolicy Danii można dostać się praktycznie w dowolne miejsce Europy, ale także do destynacji na całej północnej półkuli naszej planety: w Stanach Zjednoczonych, Iraku, Maroka, Kataru, Egiptu, Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Rosji, Singapurze, Tajlandii, Chinach, Japonii. Co ciekawe, z Kopenhagi można nawet polecieć do grenlandzkiego Kangerlussuaq!

  Dzięki dodaniu kolejnych rejsów, SAS w rozkładzie letnim 2017 zaoferuje pasażerom podróżującym z i do Gdańska doskonałą siatkę połączeń z Kopenhagą, co pozwoli w pełni wykorzystać możliwości przesiadkowe portu kopenhaskiego, zarówno jeżeli chodzi o samą Skandynawię, ale także Europę oraz trasy międzykontynentalne, na których SAS rozwija się bardzo dynamicznie w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy – mówi Wanda Brociek, SAS Country Manager w Polsce. Zwiększenie ilości połączeń do Kopenhagi jest spowodowane popularnością tej trasy. Wanda Brociek przyznaje, że statystyki są w tym przypadku dla SAS łaskawe. Co więcej, ilość miejsc oferowanych na trasie zwiększy się już od najbliższej zimy. – Już od zbliżającego się rozkładu zimowego, czyli od końca października 2016, w którym od poniedziałku do piątku oferujemy połączenia do Kopenhagi jeszcze 4 razy dziennie, zwiększymy ilość miejsc poprzez zamianę kolejnej maszyny na większego Airbusa. W ten sposób zaoferujemy więcej miejsc już w sezonie zimowym – mówi Wanda Brociek.

  Tym samym letnia siatka połączeń SAS została już zamknięta. Choć zdarza się, że podczas sezonu dokonywane są jeszcze niewielkie korekty, nie należy się już spodziewać większych zmian.

  SAS kilkakrotnie w ciągu roku oferuje promocje, polegające na zwiększonej dostępności miejsc w najniższych klasach rezerwacyjnych. Wszystkie połączenia z Polski, także te nowe, będą uwzględniane w kolejnych promocjach. Rezerwacji biletów SAS można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej www.flysas.pl lub www.airport.gdansk.pl oraz we wszystkich biurach podróży posiadających licencję IATA.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere