• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Z Goleniowa na Okęcie z Ryanairem

  2016-10-30
  Od 26 marca 2017 roku linie lotnicze Ryanair uruchamiają codzienne połączenia ze Szczecina-Goleniowa do Warszawy. Teraz polecieć będzie można prosto na Lotnisko Chopina.

  „Always Getting Better” – tak brzmi nazwa programu czołowego europejskiego przewoźnika, który zdaje się kurczowo trzymać swojego hasła i wprowadza kolejne udogodnienia dla pasażerów i nowe, ciekawe i wygodne trasy, w tym także z lotniska w Szczecinie. Nowe połączenie do Warszawy będzie szczególnie cenne dla osób często podróżujących w celach biznesowych, a przystępne ceny, zaczynające się już od 69 złotych, z pewnością będą zachęcać do korzystania z usług Ryanaira oferowanych na szczecińskim lotnisku.

  Dodatkowym atutem połączenia jest fakt, że już od 26 marca z lotniska w Szczecinie do Warszawy będzie można dostać się codziennie, wylatując o godzinie 19:10, by już o 20:25 wylądować na Lotnisku Chopina. Loty ze stolicy odbywać się będą o godzinie 20:50 – z lądowaniem w Szczecinie o 22:05.

  Dotychczas loty ze Szczecina do Warszawy odbywały się tylko liniami lotniczymi PLL LOT – od przyszłego roku pasażerowie będą mogli wybierać spośród dwóch opcji.

  Na dzień dzisiejszy z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów podróżni mogą polecieć do Warszawy (Okęcie), Londynu Stansted, Londynu Luton, Liverpoolu, Dublina, Oslo Gardemoen, Oslo Torp, Oslo Rygge, Stavanger oraz Bergen. Warto zaznaczyć, że zarządzający lotniskiem wraz z liniami lotniczymi oraz biurami podróży nieustannie pracują nad regularnym poszerzaniem siatki połączeń.

  Dzięki już istniejącym, a także nowym połączeniom szczeciński port lotniczy w 2016 roku planuje obsłużyć rekordową liczbę 480 tys. pasażerów, by w 2017 roku przekroczyć 600 tys. obsłużonych podróżnych. Wszystko wskazuje na to, że plany te uda się zrealizować – potwierdzają to dane dotyczące pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku: od stycznia do lipca 2016 roku z usług zachodniopomorskiego lotniska skorzystały 268 033 osoby, czyli o 19,46% więcej niż w podobnym okresie ubiegłego roku. Jest to rekordowy wynik w historii Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

  Aby nie stać w miejscu oraz zapewnić jak najlepszą obsługę zarówno pasażerom, jak i współpracującym z portem liniom lotniczym, szczecińskie lotnisko inwestuje w rozwój swojej infrastruktury. W ubiegłym roku wyremontowany został pas startowy, rozbudowano i zmodernizowano płyty postojowe samolotów oraz wybudowano równoległą drogę kołowania. Te inwestycje pokazały przewoźnikom oraz operatorom cargo, że Port Lotniczy w Goleniowie jest prężnie rozwijającym się lotniskiem, mogącym w bezpieczny sposób obsługiwać praktycznie wszystkie rodzaje samolotów pasażerskich i transportowych. W 2016 roku, tylko od stycznia do lipca obsłużonych zostało 532,35 ton ładunków, co wskazuje na ponad 76-procentowy wzrost w stosunku do lat poprzednich. Pokazuje to, że ruch cargo jest bardzo prężnie rozwijającym się segmentem działalności portu w Szczecinie.

  źródło: Port Lotniczy Szczecin-Goleniów

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere