• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Kalendarz berlińskich wydarzeń

  2016-10-23

  W Berlinie po prostu nie można się nudzić! Każdego miesiąca odbywają się tu imprezy cykliczne, niektóre z nich o wieloletniej tradycji. W wybraniu tego najodpowiedniejszego pomoże poniższy kalendarz.

  Styczeń i lipiec to miesiące, w których przez kilka dni miasto staje się światową stolicą stylu. Dwa dni szaleństwa modowego, czyli Berlin Fashion Week i imprezy towarzyszące, przyciągają setki tysięcy fanów mody, którzy z utęsknieniem wyczekują wydarzenia organizowanego w Mercedes-Benz Arena. Dodatkowo dwa razy do roku odbywają się tu międzynarodowe targi modowe Bread&Butter.

  Luty nieuchronnie kojarzy się z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Berlinale. Jest to prestiżowe wydarzenie, znane szerokiej publiczności na całym świecie. O jego renomie świadczy chociażby fakt, że na czas jego trwania akredytacje otrzymuje ponad 4 tys. dziennikarzy. Co roku wyświetlanych jest tutaj 400 filmów. Na ogłoszenie zdobywców nagród – „Niedźwiedzi” – oczekuje cały świat filmowy. Na czas trwania Berlinale miastu przybywa dodatkowych 19 tys. mieszkańców.

  Marzec jest w Berlinie miesiącem turystyki. Międzynarodowe Targi Turystyczne – Internationale Tourismusborse ITB to cykliczna impreza, w której uczestniczą liczni przedsiębiorcy, od organizatorów i touroperatorów aż po przewoźników i przedstawicieli hoteli z całego świata. Dziś to prawie 10 tys. wystawców i 200 tys. odwiedzających.

  Kwiecień to „Długa noc oper i teatrów” – od godziny 19:00 do 1:00 można wziąć udział w prawdziwym maratonie sztuk. Wspomniana noc to opera, musicale, kabarety, rewie, teatry, tańce i wiele podobnych wydarzeń. Sceny rozsiane są po całym mieście, co dodaje całej imprezie wyjątkowego klimatu.

  Maj z kolei jest ważnym miesiącem dla wszystkich miłośników filmów animowanych, kolekcjonerów figurek, nie tylko filmowych. Pictoplasma Berlin to międzynarodowy festiwal projektowania postaci ilustrowanych, przenoszonych do świata trójwymiarowego – character design.

  W czerwcu w Berlin ExpoCenter Airport, oczywiście na lotnisku Berlin-Schönefeld, odbywa się ILA Berlin Air Show. Ta lotnicza impreza ma miejsce co dwa lata i przyciąga niemal 150 tys. widzów, a swoją ofertę prezentuje ponad tysiąc wystawców z 37 krajów – ta część imprezy jest dedykowana tylko i wyłącznie branży lotniczej. Ostatnie dwa dni Air Show są otwarte dla wszystkich miłośników lotnictwa. Bo kogo nie ucieszy możliwość zostania pilotem niektórych statków powietrznych (choć na kilka minut) czy zobaczenia promu kosmicznego, a zwłaszcza zapierających dech ewolucji powietrznych?

  Lipiec oznacza Botaniczną noc, czyli romantyczne chwile wśród fantazyjnie podświetlonych roślin i przeróżnej maści stworzeń. A to wszystko w berlińskim ogrodzie botanicznym na 16 km odcinku i tylko do 2:00 w nocy. Imprezę uatrakcyjniają towarzyszące jej wydarzenia

  Sierpień w dzielnicy Friedrichshain wszystkim piwoszom słusznie skojarzy się z Internationales Berliner Bierfestival. Trzy dni degustacji piw z całego świata, 2 tys. gatunków złotego trunku, 320 browarów, ponad 80 krajów, a do tego występy zespołów folkowych i świetna impreza plenerowa gotowa!

  Wrzesień w Berlinie spędzony na sportowo, czyli doroczny (pełnoprawny) maraton ulicami miasta. Co roku przyciąga on jak magnes ponad 40 tys. biegaczy – amatorów i zawodowców. Do sportowej rywalizacji zagrzewa ich milion kibiców i występy grup muzycznych.

  Październik to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy wspominają koniec rozłamu Niemiec – 3 października 1990 przestało istnieć NRD. Dzień Zjednoczenia Niemiec jest oficjalnym świętem skłaniającym do refleksji, ale i okazją do super zabawy. Czterodniowy festiwal odbywa się w okolicach Bramy Brandenburskiej.

  Na przełomie października i listopada od ponad 40 lat do miasta na cztery dni zjeżdżają się miłośnicy jazzu. Podczas tej imprezy światowej klasy muzycy jazzowi prezentują wszystkie style tego gatunku. Jazz Festival Berlin jest imprezą o randze międzynarodowej.

  Grudzień i Adwent w Berlinie upływa pod znakiem świątecznych jarmarków. Największy i najpiękniejszy z nich odbywa się w dzielnicy Spandau. Jest to magiczny czas, kiedy wszystko przypomina o nadchodzących świętach: iskrzące się wszędzie światełka, zapachy, smaki, kolędy grane i śpiewane na każdym kroku. W tych dniach Berlin zmienia się w prawdziwie przytulne i urocze miasto.

   

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere