• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  PFK Sopot już czuje Święta

  2016-10-12
  Dopiero zakończyły się wakacje, a Polska Filharmonia Kameralna Sopot wkracza w klimat... bożonarodzeniowy! Wszystko za sprawą albumu, który specjalnie dla świątecznych melomanów przygotowuje sopocka orkiestra.

  Dzięki wsparciu mecenasa, Grupie ENERGA, PFK Sopot rozpoczęła prace nad nagraniem płyty z bożonarodzeniowymi utworami w aranżacjach na orkiestrę smyczkową i trio jazzowe. Na album zatytułowany „nieKolędy” będą składać się świąteczne melodie, znane przede wszystkim z repertuaru popkulturowego.

  pfk1

  – Polska Filharmonia Kameralna Sopot od wielu lat zaprasza melomanów na koncerty bożonarodzeniowe, które w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki pozwalają na chwilę wytchnienia i refleksji. Ta inicjatywa cieszy się wśród publiczności ogromną popularnością, zatem decyzja o nagraniu płyty z programem świątecznym wynikła naturalnie – tłumaczy maestro Wojciech Rajski, Dyrektor Artystyczny PFK Sopot.

  Do realizacji nagrań sopocka Filharmonia zaprosiła znakomitych muzyków. Gościnnie na płycie usłyszymy rewelacyjnego kompozytora i saksofonistę Wojciecha Staroniewicza, od wielu lat artystycznie związanego z orkiestrą PFK Sopot. Oprócz niego w nagraniach weźmie udział jazzowe trio w składzie: Artur Jurek (fortepian), Janusz „Macek” Mackiewicz (kontrabas) oraz Adam Golicki (perkusja).

  Projekt wymagał od muzyków stworzenia zupełnie nowych aranżacji, wykorzystujących w pełni walory orkiestry i jazzowego tria. Tego zadania podjął się pianista Artur Jurek, który specjalnie na potrzeby PFK Sopot odświeżył nie tylko amerykańskie świąteczne szlagiery, takie jak „Have Yourself a Merry Little Christmas”, „Let it Snow” czy „Santa Claus is Coming to Town”, lecz również rodzime „Na całej połaci śnieg” czy „Północ już była”. Na płycie usłyszymy wokalistkę jazzową Joannę Knitter – laureatkę Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców oraz stypendystkę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znaną m.in. z folkowego projektu Joanna Knitter Blues&Folk Connection.

   

  źródło: PFK Sopot

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere