• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Rzeszowskie lotnisko we Lwowie

  2016-10-01

  Od 2 do 4 września we Lwowie trwał V Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa. Na Ukrainę wybrało się kilkanaście delegacji miast i województw z Polski, w tym także przedstawiciele województwa podkarpackiego oraz Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

   

  Festiwal Partnerstwa po raz pierwszy odbył się cztery lata temu, w 2012 roku, jako inicjatywa Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. W tym roku jego współorganizatorami była Lwowska Obwodowa Administracja Państwowa, Lwowska Rada Obwodowa i Rada Miejska we Lwowie. Głównym celem, jaki rokrocznie przyświeca Rzeszowskie_lotnisko_we_Lwowie3Festiwalowi jest nawiązanie współpracy obu stron – obwodu lwowskiego i polskich partnerów – we wszystkich zakresach (kulturowym, edukacyjnym, gospodarczym czy politycznym), mającej być europejskim przykładem dobrosąsiedztwa.

  Strona polska może być dumna z tego, jak liczna była jej reprezentacja. Oprócz delegatów z Podkarpacia we Lwowie pojawili się między innymi delegaci z województwa lubuskiego, lubelskiego, pomorskiego, wielkopolskiego czy śląskiego. Spośród polskich miast w Festiwalu wzięli udział reprezentanci Przemyśla, Radomia, Warszawy, Stalowej Woli, Łodzi, Wrocławia czy Lublina, a także oczywiście Rzeszowa.

  Dużą grupę stanowili również przedstawiciele uczelni wyższych, którzy prezentowali ofertę edukacyjną dla potencjalnych studentów z Ukrainy. Spośród rzeszowskich uczelni we Lwowie swoje propozycje dla młodych Ukraińców przedstawił Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna oraz Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Po raz pierwszy w Festiwalu uczestniczyli przedstawiciele dwóch portów lotniczych, tj. lotniska w Rzeszowie i Radomiu oraz linie lotnicze Sprintair, które od kilku miesięcy obsługują połączenie Lwów-Radom.

  Na płaszczyźnie politycznej centralnym punktem Festiwalu było „Forum Partnerstwa”, złożone z czterech paneli dyskusyjnych, w których wzięli udział nie tylko polscy samorządowcy,Rzeszowskie_lotnisko_we_Lwowie4 przedstawiciele lwowskiej administracji obwodowej i miejskiej, ale również przedstawiciele rejonów z całego obwodu lwowskiego oraz organizacje pozarządowe.

  Przez trzy dni na lwowskim rynku działało kilkanaście stoisk promocyjnych polskich miast i regionów. Na stoisku Portu Lotniczego „Rzeszów-Jsaionka” nie zabrakło materiałów promujących aktualnie aktywne kierunki, w tym nowo otwarty – Berlin. Odwiedzający mogli liczyć nie tylko na rzetelną informację udzielaną przez pracowników lotniska, ale również na drobne upominki.

  Podczas Festiwalu na letniej scenie w podwórku lwowskiego ratusza wystąpiły polskie i ukraińskie zespoły, prezentujące różne style muzyczne, między innymi Zagan Acoustic, Hoszpital, PabloPavo i Ludziki, ГИЧ Оркестр czy łemkowska SERENCZA. Tak jak w ubiegłym roku, w trakcie Festiwalu Partnerstwa Centrum Duszpasterstwa Wojskowego prowadziło kwestę na rzecz pomocy dzieciom żołnierzy poległych w walkach w strefie ATO.

   

  źródło: Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej we Lwowie

  fot.: Witalij Hrabar | Agencja LUFA

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere