• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Latte art, czyli kawa nadzwyczajna

  2016-09-19
  Kiedy do Polski przywędrowała kultura picia kawy, wraz z nią nowy rodzaj sztuki – latte art, czyli zdobienie mlekiem powierzchni brązowego napoju.

  Cała sztuka opiera się na odpowiednim przygotowaniu zarówno samej kawy, jak i mleka. Obydwa składniki muszą mieć odpowiednią temperaturę, a mleko powinno być spienione na tyle, żeby nie rozpuścić się w gorącej kawie. Dopiero kiedy usłyszymy charakterystyczne uderzenie o blat naczynia z mlekiem, możemy mieć pewność, że mleko ma odpowiednią konsystencję i jest gotowe do zdobienia naszego latte.

  Jednym z najbardziej znanych baristów, mistrzów latte art jest Dritan Alsela. Prowadzi on znaną na całym świecie kawiarnię w niemieckim Dusseldorfie – Bazzar Cafe. Przy okazji wizyty w Niemczech odwiedzają ją wszyscy wielbiciele kawy. Oprócz kafejki Alsela jest założycielem szkoły dla baristów. Tam ochotnicy uczą się sztuki parzenia czarnego napoju oraz jego zdobienia, które polega na odpowiednim wylaniu mleka na powierzchnię kawy – najczęściej z metalowego dzbanuszka z dzióbkiem, co umożliwia stworzenie bardziej szczegółowych wzorów. Barista stworzy na latte czy cappuccino różnego rodzaju rozety, motyle, kwiaty czy serca.

  W SO!COFFEE pracują bariści, którzy są doświadczeni w tworzeniu latte art, dlatego możecie mieć pewność, że zamawiana u nas kawa nigdy nie będzie zwyczajna. Możecie poprosić ich o specjalny, Wasz ulubiony motyw albo o wzorek-niespodziankę. Po tym nie pozostaje nic innego, jak tylko delektować się pysznym, gorącym napojem!

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Przeczytaj również
  Reklama
  reklama Anywhere