• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Gdańskie biuro napędza rozwój State Street

  2016-09-09

  State Street Bank osiągnął właśnie liczbę 3000 pracowników w Polsce, w tym 400 w Gdańsku, gdzie firma działa oficjalnie od marca tego roku. Oznacza to, że polskie biuro stało się największym oddziałem State Street Corporation w regionie EMEA.

   

  – Jest to dla nas ogromny sukces. Dynamiczny rozwój od biura w Krakowie, zatrudniającego początkowo 72 pracowników, do osiągnięcia statusu największego oddziału State Street w Europie w przeciągu 9 lat, był możliwy przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i pracy naszej utalentowanej kadry – powiedział Scott Newman, Dyrektor Zarządzający State Street Bank Polska. – Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia i z optymizmem patrzymy na dalsze plany rozwoju. Ten kamień milowy w historii firmy podkreśla kolejny raz nasze przywiązanie do Polski. Dzięki rozrastającej się bazie klientów i rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze usługi, kandydatom w naszych biurach w Krakowie i Gdańsku możemy zaoferować wiele ciekawych stanowisk i możliwości rozwoju kariery – kontynuuje Newman. 

  Pracodawca, który przyciąga

  State Street to potentat branży finansowej zatrudniający blisko 30 tysięcy osób w biurach na całym świecie. W Polsce firma rozwija działalność operacyjną od 2007 roku i przez wiele lat skupiała się ona w Krakowie. W marcu tego roku otwarto oficjalnie nowe biuro firmy zlokalizowane w wielofunkcyjnym kompleksie Alchemia w Gdańsku, zwiększając potencjał zatrudnienia i rozwoju działalności w Polsce. Do State Street Bank Polska dołączył właśnie trzytysięczny pracownik, powiększając tym samym gdański zespół do 400 osób. Oznacza to również, że polskie biuro firmy stało się największym oddziałem State Street Corporation w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Osiągnięcie to było możliwe dzięki dobrej reputacji i marki atrakcyjnego pracodawcy, jakie firma zbudowała przez wiele lat aktywności w Polsce.

  – Z ogromną satysfakcją i dumą przyglądamy się dynamicznemu rozwojowi naszego partnera i szczerze gratulujemy. Inwestycja State Street w Gdańsku, ze względu na skalę i charakter, ma szczególne znaczenie dla całej aglomeracji. To sukces zarówno jej decydentów, jak również przedstawicieli wielu podmiotów, zwłaszcza lokalnych, zaangażowanych w ten projekt od samego początku. Dzięki temu powstają tutaj setki nowych, atrakcyjnych miejsc pracy, a Trójmiasto zdecydowanie umocniło swoją pozycję na krajowej mapie sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Inwestycja ta wywarła też duży wpływ na trójmiejski rynek biurowy, przykuwając uwagę nie tylko środowiska deweloperów, ale także inwestorów instytucjonalnych – komentuje Sławomir Gajewski, Prezes Zarządu Spółki Torus.

  Tempo nie zwalnia

  Bank nadal poszukuje pracowników – doświadczonych profesjonalistów z lokalnego i międzynarodowego sektora usług finansowych na stanowiska menadżerskie, ekspertów technicznych, a także studentów i absolwentów rozpoczynających dopiero karierę zawodową. Nowe biuro w Gdańsku, na którego potrzeby State Street Bank wynajął całą wieżę biurową w kompleksie Alchemia, może pomieścić do 1700 pracowników dostarczających szeroki zakres usług, w tym kompletną księgowość funduszy inwestycyjnych, wycenę papierów wartościowych, administrowanie funduszami hedgingowymi czy sprawozdawczość finansową.

  – Dla Trójmiasta i jego rynku pracy inwestycja State Street jest ważnym katalizatorem – pokazuje dobitnie, że duże przedsięwzięcie rekrutacyjne w zakresie sektora nowoczesnych usług biznesowych może postępować nadspodziewanie szybko, jeśli strategia wejścia na lokalny rynek i budowania marki są poprawnie zaplanowane i wdrożone, a kadra aktywnie zaangażowana w proces. Tym bardziej cieszy fakt, że firma związała z Trójmiastem nie tylko swoją markę, ale także wieloletni plan szkolenia i rozwoju kadr, z których gros pochodzi właśnie z Pomorza – zauważa Marcin Grzegory z Invest in Pomerania.

  Firma State Street jest liderem w obsłudze funduszy typu „mutual funds” i „collective funds” w Europie. 70% tych funduszy jest obsługiwanych w Polsce.

  Alchemia

  to wielofunkcyjny kompleks biznesowy powstający w Gdańsku, którego deweloperem jest firma Torus. I etap inwestycji (oddany do użytku w grudniu 2013 r.) dostarczył na rynek 16,7 tys. mkw. powierzchni biurowej. Na 4,6 tys. mkw. funkcjonuje tam również centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami, saunami, klubem fitness i halą sportową, a uzupełnieniem oferty jest dwupoziomowa restauracja (bistro). W sierpniu 2015 r. budynek został sprzedany, a jego nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanym przez REINO Partners.

  II etap inwestycji (oddany do użytku w październiku 2015 r.), dostarczył blisko 22 tys. mkw. powierzchni biurowej. W grudniu 2015 roku budynek ten uznany został za Najlepszy Nowy Biurowiec Roku podczas najbardziej prestiżowego konkursu branży nieruchomości komercyjnych w Polsce, Eurobuild Awards 2015. W marcu 2016 został on finalnie sprzedany spółce zależnej Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

  Obecnie trwa budowa III etapu inwestycji, który będzie miał 14 kondygnacji nadziemnych i kształt litery H. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia (GLA) to blisko 39 tys. mkw., a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji biurowej aż 3 tys. mkw. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2017 roku.

  Projektantem całego kompleksu Alchemia jest pracowania APA Wojciechowski Architekci z Warszawy.

   

  State Street Corporation

  (NYSE: STT) jest wiodącym na świecie dostawcą usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych. Zapewnia usługi takie jak obsługa i zarządzanie aktywami, kompleksowe usługi analityczne oraz obsługa transakcji. Z aktywami w depozycie (Assets Under Custody – AUC) i aktywami w administracji (Assets Under Administration – AUA) o łącznej wartości $28 bilionów oraz $2 bilionów w aktywach zarządzanych (wyniki z dn. 31 grudnia, 2015), State Street działa na ponad 100 rynkach na świecie, w tym w USA, Kanadzie, Europie, Środkowym Wschodzie i Azji. Aby uzyskać więcej informacji wejdź na stronę www.statestreet.com/pl lub www.pracazwidokiem.pl.

  tekst: Marcin Uske

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere