• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Guten Morgen Berlin, cz. I

  2016-08-16

   

  Miasto kontrastów i przeciwieństw, w którym ślady przeszłości pięknie wkomponowane są we współczesną architekturę. W Berlinie każdy znajdzie dla siebie coś do zobaczenia, odwiedzenia, przeżycia.

   

  180 muzeów i zabytkowych obiektów, 440 galerii, 3 tys. różnego rodzaju wystaw, do tego oczywiście restauracje, kawiarnie, puby i bary. Mnóstwo różnego rodzaju rozrywek w jednym miejscu – to wystarczająca zachęta do odwiedzenia stolicy Niemiec. Zapraszamy do części pierwszej krótkiego przewodnika po mieście.

  berlin-1461620_1280Transport publiczny

  Lotnisko Berlin-Schönefeld jest bardzo dobrze skomunikowane z miastem. Do dyspozycji pasażerów pozostają połączenia autobusowe i kolejowe, w tym specjalna linia regionalna Airport Express, kursująca do centrum miasta dwa razy na godzinę.

  Po Berlinie najlepiej przemieszczać się komunikacją autobusową – szybko, tanio i do tego wygodnie. Nocne kursy komunikacji miejskiej w niewielkim stopniu odbiegają od dziennego rozkładu. Ukłonem w stronę pasażerów podróżujących po godzinie 20:00 jest możliwość zatrzymania autobusu między przystankami bez groźby kary dla kierowcy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupienie jednego biletu upoważniającego do skorzystania ze wszystkich środków lokomocji dostępnych w całym Berlinie: metra, autobusów, tramwajów i szybkiej kolejki. Dodatkowo transport kołowy jest uzupełniany przez komunikację wodną. W mieście jest sześć linii promowych, przy czym połowa funkcjonuje sezonowo od marca do września. Trasy wyznaczone są na rzece Sprewie oraz jeziorach Wannsee, Langen See, Großer Krampe i Müggelsee.

  W tak dużym mieście nie może zabraknąć wypożyczalni rowerów, które są rozlokowane w całym Berlinie. Odpowiedzią na duże potrzeby rowerzystów jest ciekawa usługa kolei niemieckich, czyli CALLbike. Przy dworcach i głównych skrzyżowaniach ulic ustawiane są stojaki z rowerami wyposażonymi w specjalne zamki i lampki. Ich kolory sygnalizują, czy rower jest już zamówiony. Velotaxi to z kolei połączenie rikszy z rowerem. Podróż tym środkiem lokomocji jest możliwa na czterech różnych trasach.

  berlin-207154_1920Noclegi

  W Berlinie na brak miejsc noclegowych nie można narzekać. Według popularnej wyszukiwarki samych hoteli we wszystkich dostępnych standardach jest aż 665. Do dyspozycji turystów są również pensjonaty, zajazdy czy kwatery specjalne. Znaleźć można np. hostel na łodzi przycumowanej do brzegu rzeki czy przypominający wnętrze cyrkowego namiotu. Wystarczy poświęcić kilka chwil, by znaleźć taki obiekt noclegowy, który będzie odpowiadał nawet najbardziej wyszukanym gustom.

  Ceny hoteli są równie urozmaicone, jak ich standard. Za dwuosobowy pokój w trzygwiazdkowym hotelu butikowym usytuowanym na najsłynniejszej berlińskiej ulicy handlowej – Friedrichstrasse, można zapłacić już od 415zł. Pokoje są elegancko i komfortowo urządzone, na parterze znajduje się kawiarnia w typowym stylu wiedeńskim, a zaledwie 300 metrów od hotelu zlokalizowane są przystanki: autobusowy, kolejowy i tramwajowy.

  Z Rzeszowa do Berlina z Ryanairem

  Liniami lotniczymi Ryanair z Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” do Berlina? Już za niespełna miesiąc! Inauguracyjny lot odbędzie się 2 września. Regularne rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Z lotniska w Rzeszowie samoloty wylatywać będą o 8:55, by wylądować w Berlinie o 10:15. Z portu lotniczego Berlin-Schönefeld loty będą realizowane o godzinie 7:10, natomiast lądowania w stolicy Podkarpacia – o 8:30.

   

  źródło: Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere