• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Korfu

  2016-07-22

   

  „Królowa jońskich wysp” to zaledwie 600 km kw. powierzchni, na której znajdziemy mnóstwo bujnej i soczystej zieleni – nie bez powodu nazywana jest „zielonym sercem Grecji”. Wyjątkowego uroku i klimatu nadają jej piękne kwiaty, krzewy, rosnące na każdym kroku zioła i gaje oliwne.

   

  Uroki wyspy

  Wizytówką wyspy jest niezwykle urozmaicony krajobraz. Jest tu niewielkie pasmo górskie, są też typowo nadmorskie obrazki. Południe Korfu to raj dla przyrodników. Rozciągają się tu piaszczyste wydmy, równiny i laguna Korisson – tu spotkać można liczne gatunki ptaków, żółwi czy jaszczurek.

  Całą wyspę opływają krystalicznie czyste wody Morza Jońskiego. Wzdłuż brzegu ciągną się niewielkie, ale klimatyczne miejscowości i to właśnie one przyciągają najwięcej turystów – poza nimi znaleźć można miejsce, do których podróżni zaglądają tylko sporadycznie.

  Punkty obowiązkowe

  Kerkira jest dzisiaj jedną z najpiękniejszych i najbardziej zadbanych miejscowości w całej Grecji, oferującą mnóstwo atrakcji. Warto zobaczyę świątynię Agios Spirydon i kościół św. Jerzego. W wybudowanym w czasach Cesarstwa Bizantyńskiego Starym Forcie obejrzeć można pokazy świetlno-muzyczne, a dodatkowych emocji dostarcza wizyta w chłodnych lochach. Zajrzeć trzeba także do Nowego Fortu, z którego roztacza się widok na przepiękną panoramę miasta. Kerkirska starówka to labirynt wąskich uliczek, które ciągną się między bardzo zróżnicowanymi kamieniczkami, wybudowanymi na przestrzeni wieków przez Francuzów, Brytyjczyków oraz Greków, a to nadaje jej niepowtarzalnego klimatu.

  Kasiopi – miasteczko, z którego rozciąga się widok na Albanię. Znajdują się tu i przepiękne plaże, i zabytki – świetnie zachowane ruiny zamku czy kościół Panagia Kassiopitrissa, wybudowany w miejscu starożytnej świątyni Zeusa.

  Acharavi to miejscowość typowo turystyczna, w której znajduje się mnóstwo lokali gastronomicznych, a także jedna z najdłuższych plaż na Korfu, znany ogród cytrusowy oraz zabytki – łaźnie rzymskie i świątynia, niegdyś poświęcona prawdopodobnie Apollowi.

  Paleokasrititsa, czyli słynna zatoka pięciopalczasta, popularna wśród turystów dzięki urokliwym restauracjom i sklepikom, a także czystym plażom. Najważniejsza z nich znajduje się nad zatoką La Gratta – tutaj znajdziemy mnóstwo atrakcji dla lubiących adrenalinę, a także Błękitne Groty, do których można wpłynąć łodzią z przeszklonym dnem. W pobliżu miasta znajduje się wzgórze, na którym rozciągają się tradycyjne greckie wioski – Krini, Lakones i Makrades.

   

  Z lotniska „Rzeszów-Jasionka” na Korfu (Kerkira) można dostać się lotem czarterowym w środy i niedziele.

   

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere