• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Energa Sopot Classic 2016 tuż za rogiem!

  2016-07-15
  3 sierpnia w Sopocie rozpocznie się prawdziwe święto muzyki, które potrwa niemal tydzień. Przez cztery letnie dni kurort wypełniony będzie dźwiękami klasyki, opery, a nawet... tanga.

   

  Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Energa Sopot Classic to propozycja dla miłośników rozmaitych gatunków muzycznych, obecnych zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych salach koncertowych. pfk1Różnorodny program, utalentowani artyści, młode pokolenie wykonawców – to wszystko składa się na niepowtarzalny charakter tegorocznej, szóstej już edycji Festiwalu organizowanego przez Polską Filharmonię Kameralną Sopot. Wydarzenie to na stałe wpisało się w letni kalejdoskop koncertowy i rokrocznie wzbogaca wakacyjną ofertę kulturalną Trójmiasta.

  Zgodnie z tradycją cykl czterech koncertów reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne uroczyście rozpocznie się na deskach Opery Leśnej. W środę, 3 sierpnia o godzinie 20:00, odbędzie się Wielka Gala Operowa. Najjaśniejszą gwiazdą Koncertu Inauguracyjnego będzie Aleksandra Kurzak – najwybitniejsza polska sopranistka, występująca regularnie na największych scenach operowych świata, m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Teatro alla Scala w Mediolanie, wiedeńskim Theater an der Wien i Wiener Staatsoper, czy Lyric Opera House w Chicago. Tego wieczoru będzie można rozkoszować się najpiękniejszymi ariami z oper Donizettiego, Pucciniego czy Bizeta. Wielkiej divie towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego 

  Pozostając wiernym heterogenicznemu charakterowi Festiwalu, piątek – 5 sierpnia upłynie słuchaczom w zgoła odmiennych okolicznościach. Pod malowniczymi żaglami sopockiej restauracji Pick&Roll o godzinie 20:00 rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej, którego gościem specjalnym będzie wybitny polski kompozytor, zdobywca Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” – Jan A.P. Kaczmarek. Koneserów gatunku z pewnością zadowolą wykonywane na żywo utwory, znane dotychczas z najwspanialszych hollywoodzkich produkcji.

  Miłośnikom bardziej klasycznego repertuaru bez wątpienia przypadnie do serca Koncert Muzyki Barokowej. Wybitni muzycy z zespołu La Stagione Frankfurt zabiorą swoich słuchaczy do fascynującego świata XVII stulecia. Zespół wystąpi w sobotę, 6 sierpnia, o godzinie 20:00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego w Sopocie. Tego wyjątkowego wieczoru publiczność będzie mogła poznać niezwykłe możliwości fletu, które usłyszymy w pełnych wirtuozerii koncertach barokowych.

  Festiwal zakończy się niezwykłym koncertem plenerowym „Vivaldi contra Piazzolla”. W poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 20:30, przy sopockim Teatrze na Plaży rozegra się przepiękne widowisko – pfk2trójmiejska publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję skonfrontować ze sobą dwie wersje słynnych „Czterech Pór Roku” w rozumieniu pary wybitnych, niezwykle odmiennych kompozytorów – Włocha Antonio Vivaldiego i argentyńskiego wirtuoza tanga, niepowtarzalnego Astora Piazzolli. Wzorem lat ubiegłych Koncert Finałowy będzie bezpłatny – serdecznie zachęcamy wszystkich melomanów do wspólnego przeżywania ostatniego koncertu Festiwalu.

  Szósta edycja Festiwalu Energa Sopot Classic będzie ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Trójmiasta w tegorocznym sezonie letnim. W jednym miejscu melomani znajdą wyjątkowe bogactwo repertuaru, jakość artystycznego wykonania na najwyższym, światowym poziomie oraz przede wszystkim – piękną muzykę. Muzykę, która opuści znane i bezpieczne mury sal koncertowych wychodząc do ludzi, ingerując w przestrzeń miejską i uwodząc słuchaczy w urokliwe sierpniowe wieczory.

  Polska Filharmonia Kameralna Sopot działa w strukturach Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Festiwal zorganizowano dzięki finansowej pomocy Miasta Sopotu. Sponsorem Tytularnym Festiwalu jest Grupa Energa.

   

   

   

  Bilety na Festiwal Energa Sopot Classic do nabycia:

  - na stronie www.sopotclassic.pl

  - w Operze Leśnej, ul. Moniuszki 12, Sopot, tel.: 58 555 84 11
  (kasa czynna codziennie w godz. 10:00-18:00)

  - w Informacji Turystycznej Sopot, Plac Zdrojowy 2, Sopot
  (kasa czynna codziennie w godz. 10:00-18:00)

  - w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu
  (kasa czynna codziennie w godz. 12:00-18:00)

  - przed koncertami

   

  tekst: Katarzyna Szewczyk

  źródło fot.: PFK Sopot 

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere