• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Lionel Richie w Ergo Arenie

  2016-07-14

  Właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych „ciemnych” barw głosu w branży muzycznej, artysta, który sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, a wreszcie laureat m.in. Oscara, statuetki Golden Globe, pięciu nagród Grammy i dziesięciu American Music Awards – Lionel Richie już 21 lipca wystąpi w ERGO ARENIE!

   

  Choć w latach 1983-2015 zagrał prawie 500 koncertów na całym świecie, przed polską widownią wystąpił zaledwie dwa razy – w 1999 roku na festiwalu w Sopocie oraz w 2010 roku w trakcie koncertu charytatywnego w Pałacu Prezydenckim. Po 17 latach urodzony w Alabamie artysta powraca nad polskie morze. – Cieszymy się niezmiernie, że Lionel Richie powraca do Polski, a jako miejsce swojego występu wybrał naszą halę – mówi Magdalena Sekuła, Prezes Spółki zarządzającej ERGO ARENĄ. – To będzie już szósty koncert organizowany w ERGO ARENIE przez agencję Prestige MJM. Każdy poprzedni to niezapomniane chwile z gwiazdami światowego formatu. Jestem przekonana, że tym razem będzie podobnie.

  Lionel_USTOUR_1394Muzyczna kariera Lionela Richie rozpoczęła się na początku lat 70., gdy wokalista występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów, jak „Easy” oraz „Three Times a Lady”. Dekadę później Richie postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Pierwszy album amerykańskiego piosenkarza, zatytułowany po prostu „Lionel Richie”, ukazał się w 1982 roku, błyskawicznie sprzedając się w nakładzie 4 milionów sztuk.

  – Lionel Richie to kompleksowo fantastyczny artysta – świetny wokalista i świetny kompozytor. Ma w sobie charyzmę, która jest potrzebna, by osiągnąć sukces. Jestem wielkim fanem jego wczesnej twórczości, czyli grupy The Commodores, znanej z takich utworów, jak „Brick House” czy „Machine Gun”. Jest to muzyka, która wciąż zachwyca. Lionel Richie wyglądał w tamtych czasach dość zabawnie, jednak śpiewał tak genialnie, że po prostu musiał rozpocząć karierę solową i pokazać, że Comodorres to tak naprawdę on – zauważa Roman Rogowiecki, znany dziennikarz muzyczny.

  Artysta ma dziś na koncie wydanie dziesięciu albumów studyjnych, spośród których ostatni – „Tuskegee” - ukazał się w 2012 roku. Richie od wielu lat uważany jest także za jednego z autorów najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. Polska publiczność w ERGO ARENIE będzie miała wyjątkową okazję zaśpiewać największe hity z obszernego repertuaru artysty, obejmującego ponad cztery dekady. 21 lipca usłyszymy takie przeboje, jak chociażby: „Hello”, „Easy”, „Dancing On The Ceiling”, „Say You Say Me”, „Three Times a Lady” oraz „All Night Long”.

  – Richie zawsze wiedział, co to znaczy napisać dobrą piosenkę. Rozumiał, że muszą to być zarówno ballady, jak i bardziej wesołe utwory. To artysta bardzo wszechstronny – potrafi być liryczny, a także bardziej funkowy i dynamiczny. Posiada ten urzekający głos, który może pociągnąć w każdą stronę i który zawsze się podoba. To po prostu zdolny facet – dodaje Roman Rogowiecki.

  Bieżąca trasa koncertowa jest zwieńczeniem niezwykle pomyślnego roku w karierze artysty, w ramach którego Lionel Richie wystąpił m.in. na scenie Glastonbury, a także na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy, w trakcie którego został okrzyknięty przez organizację Recording Academy „Człowiekiem Roku MusiCares” za swój wyjątkowy dorobek artystyczny.

  – Lionel Richie to artysta światowego formatu. Założę się, że każdy zna przynajmniej jedną jego piosenkę, która wywołuje uśmiech na twarzy i przywołuje miłe wspomnienie – mówi Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

  – Lionel Richie to prawdziwa legenda muzyki R&B, soulu oraz popu, a nade wszystko prawdziwy mistrz tworzenia wspaniałej, koncertowej atmosfery. Występy tego artysty są wyprzedawane przez największe obiekty koncertowe na całym świecie i na zawsze pozostają w pamięci ich uczestników. Cieszymy się, że artysta tej klasy przyjął nasze zaproszenie do Polski i będzie miał szansę na nowo oczarować polską publiczność – dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

  Lionel Richie wystąpi w gdańsko–sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku. Bilety są jeszcze w sprzedaży. Szczegóły na stronach www.prestigemjm.com, www.eBilet.pl i www.ergoarena.pl

  tekst i fot.: materiały prasowe 

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere