• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Ponad ćwierć miliona pasażerów w czerwcu

  2016-07-09
  Z miesiąca na miesiąc pozycja Lotniska Warszawa/Modlin w Polsce umacnia się. W tej chwili, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pasażerów, znajduje się ono na piątej pozycji w kraju, a jest ich coraz więcej.

   

  W czerwcu z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało 250 651 pasażerów w ruchu regularnym. To 4,8% więcej niż w czerwcu 2015 r. Od początku roku na lotnisku odprawiło się prawie 1,5 mln osób. Wg szacunków zarządu spółki, w całym 2016 r. Lotnisko Warszawa/Modlin przyjmie ok. 2,8 mln podróżnych.

  W czerwcu z usług podwarszawskiego portu lotniczego skorzystało 250 651 podróżnych w ruchu regularnym, co oznacza dokładnie 4,8-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku 2015. Jeśli chodzi o ruch krajowy, z połączeń lotniczych z Wrocławiem i Gdańskiem skorzystało 32 169 osób, natomiast z lotów zagranicznych – 218 482 podróżnych. Ogółem Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 1 512 operacji lotniczych.

  W ciągu jednego dnia lotnisko obsługuje średnio około 8 300 pasażerów i 50 regularnych startów i lądowań. Podróżni mają w ofercie 43 kierunki lotnicze do trzynastu państw w Europie.

  – Cały czas intensywnie pracujemy nad rozszerzaniem oferty dla pasażerów. W najbliższych tygodniach oferta gastronomiczna portu wzbogaci się o potrawy kuchni polskiej w karcie nowej restauracji Eat&Fly, zlokalizowanej przed terminalem, a także o desery, kawy i koktajle w nowej kawiarni Carte D’Or na antresoli terminala – powiedział Piotr Lenarczyk, Szef Biura Handlowo-Marketingowego.

  Zgodnie z szacunkami zarządzających lotniskiem liczba podróżnych obsłużonych w ciągu całego roku 2016 ponownie wzrośnie i przekroczy 2,8 mln.

  Pomocne w tym będą z pewnością nowe połączenia, które weszły w życie wraz z nowym rozkładem lotów. Od 27 marca z lotniska w Modlinie polecieć można do trzech nowych destynacji: Goteborga, Malagi oraz Kolonii, a od maja – na Korfu. Lotnisko uruchomiło także kolejne połączenia sezonowe, do których należą Piza, Chania, Palma, Saloniki, Trapani oraz hiszpańskie Alicante. Oprócz tego wzrosła też liczba połączeń na stałych kierunkach. Do Dublina można polecieć jeden raz dziennie, do Londynu – cztery razy dziennie, natomiast do Manchesteru trzy razy w tygodniu.

  Mimo, że dopiero rozpoczął się sezon letni, Lotnisko Warszawa/Modlin pracuje już nad sezonem zimowym 2016/2017 i rozszerza przyszłą siatkę połączeń. W tej chwili wiadomo, że zostanie ona powiększona o osiem destynacji: Porto, Tuluzę, Edynburg, Walencję, Leeds, Belfast, Birmingham oraz Newcastle.

   

  źródło: Lotnisko Warszawa/Modlin

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere