• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Akryle w Brzuchu - wystawa malarstwa Edyty Bystroń

  2016-07-06
  8 lipca o godzinie 20:00 odbędzie się wernisaż malarstwa Edyty Bystroń – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wydarzenie to, organizowane przez platformę Art Hunting, będzie miało miejsce w Hotelu Natura Residence Business&Spa i potrwa do połowy sierpnia.

   

  Edyta Bystroń ukończyła studia na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie zajmuje się komiksem, ilustracją, malarstwem i tkaniną artystyczną. Jest również instruktorem zajęć artystycznych dla dzieci i dorosłych. 
  Biały Misio 33x46– Bohaterami moich obrazów są wymyślone postaci ludzkie, zwierzęta oraz ludzie, przebrani za zwierzęta. Większość przedstawionych istot patrzy na widza wielkimi oczami. Niektórzy bohaterowie są słodkimi zwierzątkami. Wszyscy są silni i mają określone charaktery. To że jesteś małym słodkim zwierzątkiem, nie oznacza, że jesteś słaby i tchórzliwy – mówi o swojej twórczości Edyta Bystroń. – Moje malarstwo jest ściśle związane z twórczością komiksową. Bohaterowie moich obrazów posiadają imiona i często wymyślam historie ich życia. Na początku tworzenia cyklu wszystkie przedstawiane postacie były wymyślone. Mimo to widzowie odnajdywali w nich cechy prawdziwych ludzi lub własne. Obecnie zaczęłam malować także osoby z mojego otoczenia, zdarzają się autoportrety. Bez względu na to, czy malowany bohater zainspirowany został realną postacią, czy też jest w pełni wymyślony, przedstawiony jest zawsze w sposób przerysowany i nierealistyczny – dodaje.

  Edyta Bystroń, mimo młodego wieku, jest doświadczoną, wielokrotnie nagradzaną i wystawianą artystką. W 2012 roku jej prace można było obejrzeć na zbiorowej wystawie Polski Komiks Kobiecy w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a już rok później – w Galerii Łazienkowskiej w Warszawie. W 2013 roku obrazy Edyty wystawione były w Galerii Orient w Szczecinie, na wystawie Komiks i jego twórcy. W tym samym roku otrzymała nagrodę w konkursie malarskim „Bright Spring. Wyjątkowy był rok 2014, w którym zauważona została aż cztery razy – otrzymała wyróżnienie w konkursie na komiks inspirowany literaturą rosyjską oraz nominację do nagrody Złote Kurczaki dla niezależnych artystów komiksowych. Jej prace można było podziwiać na wystawie tkaniny artystycznej „Czasochłonne” w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, otrzymała także nagrodę w konkursie ASP i NIKONA na krótką formę komiksową Prawa Autorskie dla Opornych – LAWSTORY. Rok później zajęła pierwsze miejsce w 3. edycji konkursu Komiks Wierszem, a w roku 2016 – po raz kolejny nagrodę Złote Kurczaki, tym razem podwójnie – w kategoriach Rysownik Roku 2015 oraz Scenarzysta Roku 2015.

   

  Akryle w brzuchu

  Wystawa Edyty Bystroń

  8 lipca - 8 sierpnia 2016

  wernisaż: 8 lipca 2016, godz. 20:00

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere