• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Focus Hotel Premium otworzył się w Gdańsku

  2016-07-01
  Czterogwiazdkowy obiekt prestiżowej sieci, który powstawał w ramach inwestycji Galeria Metropolia, przyjął wraz z początkiem czerwca pierwszych gości.

   

  Focus Hotel Premium Gdańsk to obiekt zarządzany przez polską sieć Focus Hotels, należącą do Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Obiekt mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz i jest częścią rozległej inwestycji realizowanej przez Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. W jej ramach powstaje również nowoczesny obiekt handlowy – Galeria Metropolia.

  focus_hotelCzterogwiazdkowy hotel w standardzie Premium oferuje 116 przestronnie i nowocześnie wyposażonych pokoi w trzech standardach na siedmiu kondygnacjach. Oprócz tego dysponuje nowoczesną przestrzenią konferencyjną o powierzchni aż 720 m kw. – największą tego typu w Gdańsku. Centrum konferencyjne wyposażone jest w nowoczesny sprzęt multimedialny firmy Samsung, nagłośnienie firmy Bose oraz system mobilnych ścian, które umożliwiają różne aranżacje powierzchni.

  – Jesteśmy zadowoleni, że całość prac związanych z budową oraz finalne przygotowania hotelu przebiegły zgodnie z planem. Wraz z początkiem czerwca obsłużyliśmy już naszych pierwszych Gości, którzy bardzo chwalili sobie pobyt w naszym obiekcie. Dzięki dobrze wykonanej pracy Centralnego Biura Sprzedaży w czasie pre-openingu nie martwimy się o obłożenie w nadchodzących miesiącach – mówił Łukasz Płoszyński, Członek Zarządu sieci Focus Hotels.

  Podobnie jak inne hotele sieci Focus, nowy obiekt będzie oferował szybki i bezpłatny internet bezprzewodowy w całym budynku oraz darmowy dostęp do sauny i siłowni. Każdy pokój zostanie wyposażony w duże i wygodne łóżko, przestronną łazienkę, płaski telewizor, biurko do pracy oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ponadto goście otrzymywać będą kawę i kanapkę na wynos gratis, tak jak ma to miejsce we wszystkich obiektach sieci. Natomiast dzieci i młodzież do lat osiemnastu zakwaterowane w pokoju z rodzicami lub opiekunami, zgodnie ze standardem marki, będą nocować bezpłatnie.

  W ramach sieci Focus Hotels spółka będzie intensywnie rozwijać dwie marki: Focus – brand dla hoteli ekonomicznych oraz Focus Premium, czyli hotele o standardzie czterogwiazdkowym. W obu przypadkach firma stawiać będzie na rozwój w oparciu o model elastycznej dzierżawy.

  focus_hotel1– To, co odróżnia Focus Hotels od większości sieci, to model biznesowy oparty o dzierżawę, który oferujemy inwestorom i właścicielom już działających hoteli. W tym modelu cała odpowiedzialność za wyniki obiektu spoczywa na nas. Inwestorzy mają zatem zapewniony swój zwrot z poniesionych inwestycji w stałym, regularnym czynszu. To rozwiązanie, które w naszej ocenie jest znacznie korzystniejsze od franczyzy – tłumaczył Łukasz Płoszyński. 

  Równolegle do rozwoju w Polsce, sieć Focus Hotels planuje ekspansję w Niemczech oraz na Białorusi i Ukrainie. Wraz z początkiem września 2016 roku spółka uruchomi dział rozwoju na terenie Niemiec, natomiast pierwsze obiecujące spotkania w sprawie nowych obiektów przedstawiciele firmy mają już za sobą. Focus Hotels rozważa również rozwój na Białorusi i Ukrainie, gdzie także trwają rozmowy w sprawie dzierżawy działających tam już hoteli.

  – W tej chwili interesują nas głównie miasta we wschodnich landach, na czele z Berlinem, od którego chcemy zacząć. Pod uwagę bierzemy także Lipsk, Drezno i Rostok. U naszych zachodnich sąsiadów model dzierżawy obiektów jest o wiele bardziej powszechny niż w Polsce i idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju międzynarodowej sieci – dodał Łukasz Płoszyński, Członek Zarządu sieci Focus Hotels.

   

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere