• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Miniprzewodnik pasażera

  2016-06-25
  Przygotuj się do podróży

  kontrola_bezpieczeństwaW Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin punkty odpraw check-in są otwierane trzy godziny przed planowanym odlotem samolotu – z takim właśnie wyprzedzeniem warto przyjechać na lotnisko. Check-in kończy się 40 minut przed planowanym odlotem, natomiast zamknięcie gateów następuje pół godziny przed startem samolotu. Przybycie na lotnisko z opóźnieniem może skutkować niewpuszczeniem pasażera na pokład.

  Spakuj się rozsądnie

  Uwzględnij porę roku, pogodę, wagę i rozmiar bagażu zarówno podręcznego, jak i rejestrowanego. Regulamin przewozu bagażu realizowany jest w oparciu o przepisy i procedury określonego przewoźnika. Przygotuj się odpowiednio do kontroli bezpieczeństwa: spakuj do przeźroczystej i zamykanej plastikowej torebki wszystkie płyny, aerozole i żele* – pamiętaj, że żaden z pojemniczków nie może przekraczać pojemności 100 ml i powinny się one swobodnie mieścić się w torebce mieszczącej w sumie maksymalnie 1 litr (tyle może przewieźć jeden pasażer). Torebki można nabyć przed kontrolą bezpieczeństwa na terenie lotniska w specjalnych automatach.

  *pasty, emulsje, płynne/stałe mieszanki oraz zawartość pojemników pod ciśnieniem, taką jak pasty do zębów, żele do włosów, napoje, zupy, syropy, perfumy, pianki do golenia oraz inne produkty o podobnej konsystencji

  Sprawdź dokumenty

  Na początku spakuj do torebki, plecaka czy marynarki wszystkie niezbędne dokumenty. Sprawdź odpowiednio wcześniej, jakie dokumenty – paszport, dowód osobisty czy wiza – są wymagane w danym kraju.

  Sprawdź status lotów

  Śledź zmiany w rozkładach na stronie internetowej lotniska lub u przewoźnika. Informacje o statusie lotów podawane są zwykle z odpowiednim wyprzedzeniem. Przewoźnik może również wysłać w tej sprawie e-mail lub SMS, pamiętaj o tym!

  Wydrukuj kartę pokładową

  Karta pokładowa zawiera wszystkie niezbędne dane dotyczące pasażera i jego podróży. Pamiętaj, aby wydrukować kartę pokładową w domu, unikniesz dodatkowych kosztów i zaoszczędzisz czas.

  parkingZaparkuj

  Oferta parkingowa lotniska umożliwia pozostawienie samochodu na jednym z dwóch parkingów. Parking krótkoterminowy PA1 usytuowany jest w odległości ok. 50 m od terminala, zaś Parking długoterminowy PA7 – ok. 3 km od terminala pasażerskiego. PA7 to jedyny parking, w ramach usług którego otrzymujesz szybki transfer do samych drzwi terminalu pasażerskiego.

  Odprawa

  Po przybyciu na Lotnisko Warszawa/Modlin, a przed wejściem na pokład samolotu pasażer podlega określonym procedurom. Jeśli posiadasz bagaż podręczny, skieruj się z dokumentem tożsamości i kartą pokładową do punktu kontroli bezpieczeństwa. Jeśli zaś posiadasz bagaż rejestrowany, udaj się z dokumentem tożsamości i karta pokładową do stanowiska odpraw. Po nadaniu bagażu przejdź do punktu kontroli bezpieczeństwa. W obu przypadkach, po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, udaj się do wyjść – na karcie pokładowej znajduje

  się informacja, z którego wyjścia następuje przejście do samolotu. Teraz spokojnie oczekuj na lot!

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere