• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Trąbka na koniec sezonu

  2016-06-01

  Obchody jubileuszowego, 70-tego sezonu artystycznego Filharmoników Gdańskich zostaną oficjalnie zakończone 5 czerwca. Wtedy właśnie odbędzie się koncert „Janusz Szadowiak. Trąbka i…”, a tytułowemu instrumentowi będzie towarzyszyło aż osiem innych, w tym… ludzki głos.

   

  Sezon artystyczny 2015/2016 to czas, w którym gdańscy filharmonicy obchodzą swój okrągły jubileusz – PFB kończy w tym roku 70 lat. Tym razem w Sali Kameralnej na Ołowiance odbędzie się koncert trębacza Janusza Szadowiaka. W kompozycjach Webera, Czajkowskiego, Mozarta, Haendla i wielu innych twórców usłyszymy, jak trąbka współbrzmi z innymi instrumentami.

  Obok trąbki pojawią się skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, waltornia, a także inne instrumenty dęte. Kompozycje zaśpiewa sopranistka Agnieszka Tomaszewska, z kolei Dyrektor Naczelny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej Roman Perucki zagra w trakcie koncertu Janusza Szadowiaka na pozytywie.

  Podczas wydarzenia słuchacze będą mogli odkryć różnorodne barwy dźwięków, które artysta wydobywa z trąbki solo i przy akompaniamencie innych instrumentów. Będzie to ekscytująca podróż przez kilka wieków muzyki, nie tylko poważnej. Nie zabraknie także sentymentalnych niespodzianek i pełnych humoru oraz dobrej energii chwil, które pozwolą przyjemnie zakończyć pierwszy czerwcowy weekend.

   

  Bilety od 10 złotych do nabycia w kasach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i na www.filharmonia.gda.pl.

  szadowiak_trabka_i_1

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere