• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Samsung SUHD KS9000. Pasuje jak ulał

  2016-05-28
  Na początku kineskopy telewizorów były wypukłe. Potem fajnie było mieć płaski telewizor. Teraz okazuje się, że ekranu zakrzywione dają dużo lepsze wrażenia. Co będzie dalej?

   

  Już wam mówię: do zakrzywionego ekranu można przecież dodać jeszcze technologie HDR i Quantum Dot, czyli kwantowe kropki. Trzymając się takiej prostej receptury, można ponoć otrzymać telewizor absolutny.

  Czym są kwantowe kropki? To mikroskopijne kryształy umieszczone między niebieskimi diodami LED na ekranie. Ich zadaniem jest absorbowanie światła o określonej długości fal i zamienianie go na inne. W ten sposób kropki tworzą fale świetlne o trzech różnych długościach, przez co kolory podstawowe – czerwony, zielony i niebieski – są niesamowicie nasycone. A to właśnie te kolory w różnych kombinacjach składają się na wszystkie inne, jakie telewizor jest w stanie wyświetlić. Samsung twierdzi, że nigdy wcześniej nie udało mu się wyprodukować telewizora, który miałby tak bardzo nasycone i czyste kolory.

  Okej, a czym jest zatem HDR? To technologia, która pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu jasności. To kolejny sposób na to, żeby obraz na ekranie był jak żywy, a właściwie to dokładnie taki, jaki zarejestrowała kamera filmująca w HDR, a potrafią to już nawet smartfony. Wyobraź sobie więc supernaturalny obraz z własnego telefonu na dużym ekranie (najmniejszy dostępny ekran SUHD KS9000 liczy 49 cali, największy – 78). Marzenie? Nie, rzeczywistość.

  SUHD KS9000 został stworzony, by być centrum dowodzenia nowoczesnego domu. Jak przystało na centrum dowodzenia – powinien zająć eksponowane miejsce na środku. Ale w salonie nie ma miejsca na przypadkowy design, dlatego projektanci Samsunga postawili na elegancję. Sam ekran jest bardzo smukły i pozbawiony ramy, przez co cały telewizor wydaje się bardzo lekki. Uzupełnia go minimalistyczna srebrna podstawa. I już, bo przecież ma pasować do dosłownie każdego wnętrza w jakich tylko się zmieści.

   

  źródło: mat. prasowe

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere