• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Komórka zamiast aparatu?

  2016-05-18

   

  Świat zna fotografię już prawie 200 lat. Przez ten czas aparaty ewoluowały, zmieniały swoją wielkość – od dużego pudła z materiałem światłoczułym, przez 40-kilogramowe walizki, po poręczne, kompaktowe sprzęty. Wszystko to służyło temu, by aparat mógł być jak najbliżej człowieka oraz w gotowości na szybkie uchwycenie chwili.

   

  Do polepszenia sytuacji przyczynił się zdecydowanie przełom technologiczny i pojawienie się aparatów cyfrowych, w których klisza została zastąpiona matrycą elektroniczną. Od tej pory producenci prześcigali się w konstruowaniu kamer, tak, by były coraz mniejsze i zarazem zdjęcia nimi wykonane miały lepsze parametry techniczne.

  samsungNa mobilność fotografii wpłynęła także rewolucja na rynku telefonii. W 2000 roku pojawił się pierwszy na świecie telefon z kolorowym wyświetlaczem, do którego producent przewidział możliwość podłączenia dedykowanego aparatu fotograficznego. Wydarzenie to sprawiło, że możliwość rejestrowania obrazu w telefonach stała się standardem. Wraz z rozwojem technologicznym telefony stawały się coraz bardziej multizadaniowe, co szło w parze z rozwojem technologii w fotografii. Naturalnym procesem było więc wykorzystanie postępu w technice fotograficznej w telefonach, by można było uzyskać coraz lepsze jakościowo obrazy.

  Po co jednak amator fotografii miałby zastąpić kompaktowy aparat fotograficzny smartfonem z aparatem? Odpowiedź jest prosta – smartfona mamy zawsze przy sobie, zabieramy go wszędzie nie zastanawiając się nad tym, to stało się odruchem. Posiada wiele przydatnych i rozrywkowych funkcji, a fakt, że można nim wykonać dobre zdjęcia, działa tylko na jego korzyść.

  Mamy 2016 rok i możemy powiedzieć śmiało – smartfony zastąpiły kompaktowe aparaty fotograficzne. Wreszcie uchwycenie „decydującego momentu” bez noszenia zbędnego obciążenia w postaci aparatu stało się możliwe. Pojawił się telefon, który oferuje doskonałe parametry obrazu, mogące równać się z kompaktowymi aparatami fotograficznymi. Samsung Galaxy S7 to prawdziwa gratka dla fanów fotografii mobilnej. Profesjonaliści niewątpliwie docenią możliwość zapisu fotografii w formacie RAW, co daje ogromne możliwości podczas obróbki w cyfrowej ciemni. Niedoświetlone zdjęcia i problemy z szumami wydają się być przeszłością dzięki zastosowaniu matrycy z większą ilością pikseli i wysokich wartości ISO. Amatorów uwieczniania chwil w ekstremalnych warunkach na pewno ucieszy odporność na kurz i wodę, co daje możliwość fotografowania w niemal każdych warunkach. Nieważne, czy fotografujesz zwierzęta w zoo, konkurs na zjedzenie największej ilości pączków w najszybszym czasie, czy robisz selfie z przyjaciółmi podczas szalonej imprezy w Sopocie – z Samsungiem Galaxy S7 możesz wyrazić siebie.

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere