• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Kubańskie rytmy w PFB

  2016-05-16
  22 maja o godz. 12:00 na Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert skierowany do najmłodszych: „Gorące rytmy z serca Karaibów na powitanie wakacji”. Podczas niego słuchacze przeniosą się na Kubę – największą z wysp Wielkich Antyli, która zachęca ciepłymi, lazurowymi wodami Morza Karaibskiego, pięknymi zatokami i szerokimi plażami.

   

  To, co wyraźnie wyróżnia karaibską wyspę spośród innych rajskich miejsc, to przede wszystkim muzyka i taniec. Będzie to więc podróż do krainy latynoskich rytmów – pełnych słońca, pozytywnej energii, kolorów i dźwięków Kuby. Na scenie będzie można usłyszeć i zobaczyć wybuchową i radosną mieszankę rumby, salsy, mambo i cha-chy. Pełne energii i żywiołowości tańce kubańskie prezentowane będą przez tancerzy Torres Salsa Group.

  Jose Torres, który razem z nimi pojawi się na Scenie Koncertowej PFB, to kubański wirtuoz instrumentów perkusyjnych, od wielu lat mieszkający w Polsce. Przez ponad 30 lat na scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady, m.in. Kayah, Marylą Rodowicz, Urszulą, Maanamem, Stanisławem Soyką, Blue Cafe czy Grzegorzem Ciechowskim. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną i Leszkiem Możdżerem.

  Teraz wystąpi on z grupą Havana Dreams i tancerzami z Torres Salsa Group w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Jose Torres znany jest ze swojego radosnego podejścia do życia i bezpośredniego kontaktu z publicznością. Jego występ ma na celu wywołać uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców, rozbawić je, zrelaksować i sprawić, by w pożyteczny i przyjemny sposób spędzili niedzielne popołudnie. Nie zabraknie także elementów edukacyjnych, które dzięki żywiołowym pokazom zostaną w pamięci dziecka na długi czas.

  źródło: PFB

  pfb_reklama

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere