• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Wyjątkowe prawykonanie na Ołowiance

  2016-05-13

   

  20 maja o godz. 19:00 w gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wybrzmią dźwięki nowego utworu wybitnego kompozytora muzyki festiwalowej, filmowej i teatralnej.  Paweł Mykietyn, bo o nim mowa, jest jednym z najwybitniejszych żyjących polskich twórców tego rodzaju muzyki. Wielokrotnie odznaczany kompozytor jest autorem między innymi soundtracku filmu „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego (za który otrzymał prestiżową nagrodę Prix France Musique), a także większości podkładów do spektakli teatralnych w reżyserii Krzystofa Warlikowskiego.

  Pod koniec maja na Ołowiance zaprezentowane zostanie prawykonanie utworu skomponowanego na zamówienie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, jakim jest „Koncert na dwa flety koncertujące i orkiestrę”. Kompozycję można zaliczyć do nurtu eksperymentalnej muzyki nowej, więc będzie nie lada gratką nie tylko dla wielbicieli muzyki klasycznej. Partie solowe powierzone zostały uznanym w Polsce i na świecie muzykom – Łukaszowi Długoszowi i Agacie Kielar-Długosz.

   

  Prawykonanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

  Bilety do nabycia od 8 złotych w kasach PFB oraz na www.filharmonia.gda.pl. źródło: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

   

  mkidnimit

   

  2016-04-22 4 FILHARMONIA slidery 04-20165-s3

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere