• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  BALTIQ PLAZA – nowe oblicze Gdyni

  2016-05-09

  Ulica Świętojańska jest jedną z najdynamiczniej zmieniających się ulic w całym Trójmieście. Często wystarczy kilka miesięcy nieobecności, aby zostać zaskoczonym ilością nowych restauracji i sklepów. Jednak rzadko zdarzają się tak znaczące innowacje jak budowa BALTIQ PLAZA.

   

  Oblicze ulicy Świętojańskiej zmienia się bardzo często, ale stan jej zabudowy od dziesięcioleci pozostawał nienaruszony. Zmieniło się to 28 kwietnia, kiedy nastąpiło symboliczne otwarcie BALTIQU PLAZA – nowej kamienicy ulokowanej przy kultowej gdyńskiej ulicy. Budynek mieszczący się pod numerami 43-54 to prawdziwa rewolucja dla mieszkańców portowego miasta. Dwubryłowa konstrukcja otwiera Świętojańską w stronę Kamiennej Góry i tak ważnych, zrealizowanych w ciągu ostatnich lat, inwestycji jak: Gdyńska Szkoła Filmowa, nowy plac Grunwaldzki oraz kolejka szynowa. – Już na etapie planowania, pierwszych szkiców wiedzieliśmy, że to będzie niezwykła inwestycja, o niebagatelnym znaczeniu dla tego miejsca, wpływająca na rozwój Śródmieścia i podnosząca jakość życia mieszkańców Gdyni. qultowaTeraz, kiedy patrzymy na gotowe budynki, nie przesadzę mówiąc, że rozpiera mnie i cały zespół Moderny duma z tego, co stworzyliśmy. Cieszymy się, że już niedługo BALTIQ PLAZA, a zwłaszcza patio łączące budynki, ożyje za sprawą mieszkańców i zlokalizowanych tu biur, sklepów i lokali. Jestem przekonany, że przestrzeń, którą tu wykreowaliśmy, będzie dobrze służyła gdynianom i ich gościom – mówi Adam Małaczek, Prezes Zarządu Moderna Investment.

  BALTIQ PLAZA składa się z dwóch brył połączonych podziemnymi kondygnacjami. Na poziomie -2 znalazło się miejsce dla bardzo pojemnej sali garażowej, a poziom wyżej przeznaczony jest dla miejsc postojowych oraz lokali usługowych. Jednak najważniejsze jest to, co oferuje widoczna część kompleksu. Oczywiście mowa tutaj o komfortowych mieszkaniach i luksusowych apartamentach, które wnoszą nową jakość życia dla wszystkich marzących o zasiedleniu się w centrum Gdyni. Oprócz doskonałych warunków w samych mieszkaniach, trzeba pochwalić także patio znajdujące się pomiędzy północną i południową częścią budynku. Przyjazną aranżację udało się uzyskać dzięki obecności ławek, klombów i dużej ilości zieleni, która częściowo przykrywa nawet schody. Komfort codziennego życia zwiększają także liczne sklepy i lokale gastronomiczne. Wśród nich znajdą się między innymi: pierwszy w Polsce Lidl o nowym podwyższonym standardzie wyposażenia i powierzchni około 900m2, Rossmann, duński sklep designerski Tiger, Optyk Lewandowski, salon markowych zegarków Timeless, The Hermit Barber Shop, Bistro Fedde i ROSSE ROSSE patisserie&bar. – Gdynia nazywana była w przeszłości białym miastem, ponieważ elewacje wielu budynków były koloru białego. Nawiązujemy do tej tradycji, twórczo interpretując ideę gdyńskiego modernizmu – podkreśla Adam Małaczek. Elewacja budynku została wykona z płyt kompozytowych, pokrytych białymi powłokami malarskimi. Smukłość budynku jest dodatkowo podkreślona dzięki wmontowaniu lamp ledowych. BALTIQ PLAZA została stworzona z uwagą o dotychczasowy wygląd ulicy Świętojańskiej, przez co wpasowuje się w istniejącą zabudowę, ale jednocześnie nadaje okolicy nowoczesny charakter. Inwestor zadbał także o wyeksponowanie Pomnika Harcerzy Gdański, nadając nowy blask temu ważnemu dla historii miasta miejscu.

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere