• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Rośniemy w siłę!

  2016-05-07
  Lotnisko Warszawa/Modlin nieustannie rozwija się. Nie dość, że z miesiąca na miesiąc statystyki działają na naszą korzyść, to wzrosty będą jeszcze większe – w marcu otworzyliśmy kolejne nowe połączenia zagraniczne.

  Kolejny miesiąc z rzędu nasz port lotniczy odnotował wzrost liczby pasażerów. W marcu z prawie 1,5 tys. lotów w ruchu regularnym skorzystało ponad 232 tys. osób. Liczby te są o 4,2% większe niż w lutym br. i stanowią niemal 28% wzrost w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku.

  Największa liczba podróżnych skorzystała z połączeń z Londynem, Wrocławiem i Dublinem.

  Od początku roku Port Lotniczy Warszawa/Modlin przyjął prawie 670 tys. pasażerów, a według naszych szacunków do końca roku 2016 dobijemy do liczby 3 mln podróżnych.

  Pomocne w będą z pewnością nowe połączenia, które weszły w życie wraz z nowym rozkładem lotów. Od 27 marca z lotniska w Modlinie polecieć można do trzech nowych destynacji: Goteborga, Malagi oraz Kolonii, a od maja – na Korfu. Uruchomiliśmy także kolejne połączenia sezonowe, do których należą Piza, Chania, Palma, Saloniki, Trapani oraz hiszpańskie Alicante. 

  Oprócz tego wzrosła też liczba połączeń na stałych kierunkach. Do Dublina polecimy odtąd jeden raz dziennie, do Londynu – cztery razy dziennie, natomiast do Manchestery trzy razy w tygodniu.

  – To będzie najgorętsze lato w historii naszego lotniska. W marcu przyjęliśmy ponad 50 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem, a kolejne miesiące przyniosą jeszcze więcej podróżnych i jeszcze więcej lotów w ciągu dnia. Pasażerowie mają do dyspozycji nowe trasy, a wśród nich wyspę Korfu – to już trzecie (po Atenach i Salonikach) miasto w Grecji na mapie lotniczej Modlina – mówi Piotr Okienczyc, Prezes Lotniska Warszawa/Modlin.

  W sezonie letnim pasażerowie będą mieli do wyboru aż 35 destynacji, w tym 18 miejscowości typowo wakacyjnych. Jak co roku w naszej ofercie znajdują się połączenia z najpopularniejszymi wyspami w Europie: Gran Canarią, Fuertaventurą, Teneryfą, Kretą, Majorką oraz Sycylią.

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere