• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Korfu – królowa jońskich wysp, cz. I

  2016-05-04

   

  Już 1 maja rusza nowe połączenie z podrzeszowskiego lotniska. Raz w tygodniu, w niedzielę, pasażerowie będą mogli dostać się bezpośrednio na wyspę Korfu.

   

  Dzisiejsze Korfu, niegdyś nazywane Kerfyrą, wciąż stoi starożytnością. W żadnym wypadku nie mamy tu na myśli zacofania, chodzi nam o to, co oferuje. Oto część pierwsza praktycznego przewodnika po wyspie.

  korfuLotnisko

  Ioannis Kapodistrias – port lotniczy, na którym już wkrótce będą lądować samoloty prosto ze stolicy Podkarpacia, jest jedynym na wyspie. Od stolicy Korfu – Kerkiry – dzieli je zaledwie 10 minut jazdy samochodem. Informacji o tym, jak najlepiej dostać się w dowolne miejsce na wyspie, co warto zobaczyć, a gdzie można się zabawić, można zaczerpnąć już w hali przylotów, gdzie znajdują się siedziby biur podróży i punkt informacji turystycznej.

  Samo lotnisko położone jest w typowym dla nadmorskich kurortów miejscu – nad lazurowymi wodami Morza Jońskiego.

  Transport na miejscu

  Turyści mają do wyboru kilka środków – od komunikacji publicznej po wypożyczenie samochodu czy skutera.

  Bezpośrednio przy lotnisku znajduje się przystanek autobusowy firmy Blue Bus – numery 5 i 6 czekają na pasażerów przed budynkiem terminala. Kursują one nie tylko do Kerkiry – zahaczają o wiele ciekawych miejscowości rozsianych po całej wyspie. Swoją ofertę ma tam także przewoźnik Green Bus, który oferuje połączenia z południa na północ, a oprócz tego można dostać się również do Aten, Larisy czy Salonik. Szczegóły ofert tego środka transportu można znaleźć w internecie.

  Przed terminalem nie brakuje również taksówek, które – w zależności od życzenia klienta – zawiozą go praktycznie w każde miejsce. Postoje taxi rozsiane są także w większych miastach, a rezerwacji można dokonać online.

  Jedziecie na dłużej? Wówczas najwygodniej jest wynająć auto. Na Korfu (także na lotnisku) dostępne są usługi największych międzynarodowych korporacji rent-a-car – AVIS, EUROPCAR, SIXT czy HERTZ. Szczegóły dotyczące wynajmu można oczywiście znaleźć na oficjalnych stronach internetowych poszczególnych przewoźników.

  korfu1Nietypową, ale bardzo ciekawą opcją jest wynajem CORFU TAXI TOURS. Greccy kierowcy świadczą usługi taksówkarsko-przewodnickie, oferując komfortowo wyposażone samochody i ogromną wiedzę, której w przewodnikach próżno szukać. Auto można zamówić online, wówczas wybiera się trasę, początek i koniec wycieczki, czas (od 3 do 6 godzin) i termin. Koszt takiej wycieczki jest inny w zależności od wybranej opcji – za wynajem czteroosobowego auta opłata wynosi od 150 do 240 EUR, a za każdą dodatkową godzinę – 40 EUR.

  Fajną propozycją dla globtroterów, miłośników swobody i indywidualistów są skutery. W tym przypadku warto wybierać najnowsze modele, z większą pojemnością silnika – im lepszy stan maszyny, tym mniej „awaryjna” podróż. Drogi na wyspie są wąskie i kręte, często z ostrymi podjazdami, więc takie rozwiązanie wydaje się bardzo praktyczne.

  Nocleg

  Wyspa, choć niepozorna ze względu na powierzchnię, ma do zaoferowania turystom około 15 tys. miejsc noclegowych. Można wybierać spośród licznych ofert – od prywatnych kwater, poprzez kempingi i pensjonaty, na hotelikach i pięciogwiazdkowych hotelach kończąc.

   

  źródło: Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

  źródło fot: pixabay.com

   

   

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere