• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Znamy finalistów 8. edycji Fashion Designer Awards!

  2016-04-18
  9 kwietnia w warszawskiej Galerii Mokotów odbył się półfinałowy pokaz FDA, na który przybyły tłumy pasjonatów mody. Najwięcej emocji wzbudził punkt programu – pokazy młodych projektantów, jednak tego wieczoru na widzów czekało mnóstwo atrakcji.

  Półfinaliści tegorocznego Fashion Designer Awards zaprezentowali projekty na niezwykle wysokim poziomie – wszystkie z nich budziły uznanie wśród przybyłych gości. Oprócz nich goście mogli także podziwiać nowe kolekcje marki Bizuu, Lidii Kality czy STEFANEL.

  – W tych projektach widać pasję i styl projektantów. Moim zdaniem jest tu kilka perełek – powiedziała Zuzanna Wachowiak z duetu Bizuu, ambasadorów kampanii „6-ty Zmysł Projektanta”.

  Jak widać, na półfinałowym pokazie nie zabrakło gwiazd polskiej branży modowej. Pojawił się m.in. projektant Michał Szulc, Lidia Kalita, której nie trzeba nikomu przedstawiać czy słynna blogerka Macademian Girl. Oprócz nich półfinał oglądała także Alicja Napiórkowska – stylistka popularnych programów telewizyjnych, fotograficzka Joanna Typek, a także jedna z najzdolniejszych ilustratorek mody, autorka grafiki tegorocznej edycji FDA – Anna Halarewicz.

  – Projektant to nie tyle ktoś, kto kreuje trendy, ale ktoś, kto w morzu tego, co już było, szuka nowych rozwiązań. Wszscy bawimy się cytatami, ci młodzi ludzie proponują coś innego i jestem z tego dumny – komentował Michał Szulc.

  – W modzie jest dużo miejsca nie tylko na minimalizm, ale także na nutę awangardy. Patrząc na półfinałowe kolekcje czuję, że czas prostoty w modzie powoli się kończy – zauważyła blogerka Macademian Girl. – Jury jest bardzo różnorodne, jednak w zasadniczych kwestiach bywa jednogłośne – dodała.

  Inna członkini Jury, projektantka Lidia Kalita przyznała, że w konkursie ma kilku faworytów, ale nie zdradziła, kto jest wśród nich. Nazwiska projektantów, którzy przeszli do finałów nie budziły jednak w jurorach wątpliwości.

  Pomysłodawczyni FDA, Joanna Sokołowska-Pronobis, która odczytała werdykt, powiedziała:

  – Zobaczyliśmy modę autorską, dojrzałe projekty świetnie zapowiadających się projektantów, z których każdy ma świadomość DNA swojej marki. Kibicuję im wszystkim.

  Jurorzy tegorocznego konkursu wybrali spośród kandydatów dziewięciu finalistów. Szansę na otrzymanie głównej nagrody mają: Natalia Golec, Hubert Kołodziejski, Sophie Kula, Roman Marchewka, duet Dorota Podgórska i Wiktoria Nowak, Dastin Poraziński, Dominika Syczyńska, Alicja Woszkowska oraz Antonina Wojtaszek. Ostatnią, dziesiątą finalistką konkursu, którą wybrała społeczność internetowa, została Nikola Fedak.

  Wielki finał Fashion Designer Awards odbędzie się już 11 maja w Teatrze Palladium w Warszawie.

  fot.: Monika Szałek, Filip Okopny

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere