• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Malarstwo w towarzystwie muzyki

  2016-04-08

  Polska Filharmonia Bałtycka to miejsce, w którym można nie tylko nacieszyć uszy muzyką, a też nakarmić oczy obrazami. Dobrym przykładem jest wystawa akwareli Jacka Krenza, która zawiśnie na Ołowiance 11 kwietnia.

   

  Jacek Krenz to architekt, malarz i wykładowca akademicki. Współtworzył wiele podziwianych projektów, takich jak Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 czy Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy. Malarstwo, które jest jego pasją, prezentował w całej Europie, między innymi w Chorwacji, Danii, Holandii, Irlandii, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

  Jego akwarele mają na celu przekształcenie umykającej chwili w trwały ślad w pamięci. Jest to jedna z najtrudniejszych sztuk plastycznych, jednak jej opanowanie pozwala na uchwycenie tego, co szybko zanika. Jacek Krenz swoimi dziełami pokazuje impresje polskich i zagranicznych miast, które miał okazję odwiedzić. Przedstawia przede wszystkim architekturę, lecz przemyca także poznawane przez niego kultury z całej Europy.

  Wystawa będzie prezentowana od 11 do 27 kwietnia we foyer głównym w gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, we foyer głównym na pierwszym piętrze.

   

  źródło: Organizatorzy

   

  Wystawa J. Krenza

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere