• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  DagmaArt Starters

  2016-03-31
  Od 1 do 16 kwietnia katowicką Galerię Sztuki Współczesnej DagmaArt wypełniać będą najlepsze ekspozycje z zakresu tzw. „młodej sztuki”. To właśnie tu swoje dzieła wystawiać będzie ponad 10 artystów, którzy zaprezentują szerokiej publiczności swoje obrazy, rzeźby, video-art, a nawet muzykę.

   

  Marcelina Groń 2 S.P.Q.R. II, 2015, akryl na płótnie, 160x120cmGaleria Sztuki Współczesnej DagmaArt to miejsce specjalizujące się przede wszystkim w malarstwie współczesnym, współpracujące z doświadczonymi twórcami, a także z młodymi, dopiero wkraczającymi w wielki świat sztuki artystami. DagmaArt Starters nie jest zwykłą wystawą – jest to projekt, który na celu ma pomoc młodym twórcom w dotarciu do szerszego grona. Również artyści doświadczeni będą mieli okazję, aby zaprezentować, jak bardzo posunęła się do przodu ich sztuka.

  Odwiedzając wystawę Starters, odbiorcy mają szansę zapoznać się z szerokim przekrojem stylistyk i technik oraz zwrócić uwagę na niedocenianą i często niezrozumiałą sztukę video-artu czy też rzeźby. W odbiorze dużej dawki wiedzy i kultury będzie pomagał przystępny opis każdego z artystów oraz ich działań. To wszystko umożliwi koneserom sztuki odpowiedzieć sobie na pytania stawiane przez twórców.

  Wernisaż rozpocznie się w piątek, 1 kwietnia o godz. 19:00. Na wystawie będzie można obejrzeć obrazy w formie tradycyjnej oraz cyfrowej, rzeźby, grafikę warsztatową czy wspomniany już video-art. Muzykę na żywo grać będzie zespół Natural Logarithm.

   

   

  źródło: Organizatorzy

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere