• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Smak legendy

  2016-03-22
  Nieodłącznym elementem spaceru Długim Pobrzeżem wzdłuż urokliwej Motławy jest wizyta w Gdańskim Bowke, restauracji bardzo dobrze znanej wielbicielom wyśmienitej kuchni regionalnej.

  Co prawda wiosna zbliża się do nas coraz większymi krokami, ale dni na Pomorzu bywają jeszcze nadal chłodne i niezbyt przyjemne. By poradzić sobie z tą niekorzystną aurą, warto odwiedzić restaurację Gdański Bowke.

  bowkeWizytę w lokalu można miło rozpocząć od ogrzania się herbatą „Miód malina”. W czasie powolnego smakowania tego specjału każdego wielbiciela kuchni zaintryguje bogate menu. Szczególną uwagę należy zwrócić na ofertę dań z ryb. Pośród morskich smakowitości odnaleźć można łososia bałtyckiego marynowanego w lawendzie z wędzoną dynią, cieciorką i jarmużem w śmietanie z nutą czosnku czy unikalne w smaku połączenie polędwicy z dorsza z wątróbką drobiową, podaną na wędzonym purée z marchewką, skorzonerą i sosem żurawinowym. Łatwą decyzją nie będzie wybór pomiędzy wspomnianym daniem z dorsza a soczystym sandaczem podanym na potrawce z bobu z wędzonymi ziemniakami, serwowanym z sosem truflowym oraz kozim serem.

  Wszystkie dania przyrządzane są z wielką pasją przez kucharzy, którzy korzystają wyłącznie ze składników najwyższej jakości, dostarczanych przez lokalnych producentów.

  Kiedy zatem podczas spaceru po gdańskim Starym Mieście zauważycie szyld z charakterystyczną postacią Gdańskiego Bowke, nie wahajcie się ani chwili i wejdźcie do jego wyjątkowego wnętrza, by poczuć smak legendy.

  tekst: Kajetan Kusina

  fot.: Tomasz Sagan

  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Przeczytaj również
  Reklama
  reklama Anywhere