• Współpraca
 • O nas
 • Polityka Prywatności
 • Reklama
  reklama Anywhere
  Anywhere .


  Zatoka Kobiet za nami

  2016-03-15

  W weekend poprzedzający Dzień Kobiet Sopotem zawładnęły panie. Wszystko za sprawą czwartej edycji festiwalu Zatoka Kobiet, która odbyła się 5 marca w Zatoce Sztuki.

   

  Jak co roku wydarzenie to przyciągnęło do sopockiego kompleksu kulturalnego szerokie grono pań, ale nie tylko – mężczyzn również nie brakowało, podobnie jak atrakcji, które organizatorzy przygotowali dla uczestniczek (i uczestników) Zatoki Kobiet. Warsztaty, wykłady i spotkania z inspirującymi ludźmi to od czterech lat znak rozpoznawczy festiwalu.

  Dzień, przez który uczestników przeprowadził Conrado Moreno, rozpoczął się prezentacją i nauką tańca brzucha, który zaprezentowała Lena Marczykowska oraz pokazem live cooking przygotowanego przez właścicielkę restauracji La BlaBla – Adrianę Marczewską oraz Vienia – producenta muzycznego i dja, prowadzących program „Ślinotok”.

  Popołudnie wypełniły wykłady i dyskusje. Małgorzata Marczewska, coach i inicjatorka kierunku live&work design, doradzała uczestniczkom, jak czerpać energię z życia i nie martwić się codziennością oraz jak wyciągnąć korzyści ze... strachu. Marczewska, wraz z Lidią Popiel, Andrzejem Saramonowiczem czy Edytą Herbuś wzięła także udział w dyskusji dotyczącej relacji damsko-męskich.

  Ważnym punktem programu było spotkanie z Waris Dirie, której historia znana jest z filmu „Kwiat Pustyni”. Mimo, że somalijska modelka pojawiła się na scenie zaledwie na 10 minut, zdążyła swoją przemową poruszyć serca wszystkich zebranych osób i zdecydowanie zasłużyła na owacje, które rozbrzmiały po jej inspirującym wystąpieniu.

  Dzień zakończył się artystycznie – dwuosobowym spektaklem „Diwa” z Edytą Herbuś i Małgorzatą Bogdańską.

   

  Galeria
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere
  Reklama
  reklama Anywhere